Puygrenier patří Petrohradu | iSport.cz
28. července 2008 • 18:06

Puygrenier patří Petrohradu

Autor: ČTK
Zenit Petrohrad
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský obránce Sébastien Puygrenier se sice už dohodl na přestupu z Nancy do St. Etienne, na poslední chvíli však raději podepsal smlouvu se Zenitem Petrohrad.Ruský vítěz Poháru UEFA totiž přeplatil jak hráče, tak i jeho mateřský klub Nancy. Puygrenierova cena tak nakonec vyšplhala na 6,8 milionu eur (asi 161 milionů korun).

Chování šestadvacetiletého beka funkcionáře St. Etienne rozlítilo. "Tohle není o změně názoru, ale spíš o totálním nedostatku respektu a morálky," uvedlo ve svém prohlášení vedení klubu.

Puygrenier byl hráčem Nancy, s nímž se St. Etienne dohodlo na odstupném pěti milionů eur (asi 118 milionů korun) a chystalo vše na dnešní dokončení přestupu.

Ten se považoval za hotovou věc a v předstihu jej zaregistrovaly i internetové databáze hráčů. Jenže v noci z neděle na pondělí se vše změnilo.

Obránce zavolal funkcionářům a informoval je, že se dohodl v Rusku. Se St. Etienne byl sice ústně domluvený, nic však nepodepsal, a tak bylo vedení klubu z jihovýchodní Francie bezmocné.

"Jeho jediné vysvětlení bylo takové, že mu Rusové nabízejí víc peněz," uvedlo vedení St. Etienne, které Puygrenierovo chování označilo za neuvěřitelné.

Urostlý stoper sice stále čeká na pozvánku do francouzské reprezentace, ve své domovině má ale velmi dobré jméno. V sezoně 2006/07 byl dokonce zvolen do nejlepší jedenáctky francouzské ligy, v Nancy patřil k nepostradatelným.

Fanoušci jej opakovaně zvolil nejlepším hráčem týmu, za nějž během pěti let odehrál 140 mistrovských zápasů.

Články odjinud


Články odjinud