31. října 2008 • 16:44

Ukrajina má prý problémy jen s hotely

Autor:
Andriy Nesmachniy z Dynama Kyjev
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dopady finanční krize prý neohrozí záměr Ukrajiny podílet se na pořádání fotbalového ME v roce 2012. Viceprezident pro přípravu šampionátu Vilinskij se ohradil proti zprávám o pozastavení staveb.Tyto informace by mohly výrazně ohrozit přípravy ME pořádaného společně s Polskem.

Podle něj byla jeho slova vytržena z kontextu. Osmdesát procent pozastavených projektů, o kterých hovořil, se vztahovalo jen na hotely, nikoliv na sportovní zařízení.

Zatímco stadiony jsou financovány ze státního rozpočtu, na výstavbu hotelů dolehly problémy s poskytováním úvěrů.

Evropská organizace UEFA už dříve uvažovala o odebrání šampionátu postkomunistickým zemím, ale na zářijovém zasedání rozhodla, že jim turnaj ponechá.

Ukrajina pozastavila přípravy na EURO ›››

Na poslední problémy zareagoval nový prezident polského svazu Grzegorz Lato slovy, že by jeho země mohla šampionát v případě krize pořádat společně s Německem. Vilinskij ho obvinil z nekolegiálního chování.

"Nemyslím si, že by to byl postoj polské vlády a společnosti," poznamenal.

Poplašné zprávy z Ukrajiny považuje za scestné i polský prezident Lech Kaczynski, který byl nedávno v Doněcku. "A ukázali mi, že stadion je téměř hotový," řekl k postupu příprav.

Stavební práce na Ukrajině nicméně komplikují i zastaralé zákony. Země navíc prožívá další politickou krizi. V prosinci by se měly uskutečnit předčasné parlamentní volby.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, ME, 2012, ukrajinaKlasická verze
Mobilní verze