Hitparáda českých gólů: Jiránek překonal rány Nedvěda či Bergra | iSport.cz
1. října 2012 • 19:10

Hitparáda českých gólů: Jiránek překonal rány Nedvěda či Bergra

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Obránce Martin Jiránek se zapsal zlatým písmem do kroniky českých fotbalových bombarďáků. Jeho gól do sítě Krasnodaru ze 43 metrů sice nepřinesl trofej ani výhru, přesto mu patří místo v galerii nezapomenutelných. V Čechách se hned vzpomínalo na ostrostřelce typu Pavla Nedvěda či Patrika Bergra. "Takový gól dáte jednou za život a ještě musíte mít štěstí," glosoval svojí trefu obránce Grozného Jiránek.Bývalý český reprezentant přitom dosud patřil do kategorie střelců, kteří se prosazují hlavně po standardkách hlavou. Samotného jej proto může srovnání s Pavlem Nedvědem, legendou českého fotbalu, těšit. Že by ale sázel obránce góly z dálky jeden za druhým, to se prý nestane.

"Tady jsem byl na středu hřiště a měl volný prostor. Tak jsem to zkusil a měl štěstí, že to spadlo do brány. Jinak se ale k podobné ráně dostanu jednou za pět zápasů," řekl v neděli Jiránek pro iSport.cz.

VIDEO: Gól Martina Jiránka po jeho neskutečné ráně

Bývalý reprezentační bek napřáhl ze 43 metrů a míč poslal do horního rohu branky. Z takové dálky nepálili ani bombarďáci typu Pavla Nedvěda. "Zkouší se to málokdy. Já můžu slíbit, že když se dostanu do dobré pozice, zase to zkusím," smál se Jiránek.

Český fotbal měl ale vždy hráče, kteří byli odvážní a parádními trefami z dálky přiváděli fanoušky do euforie. Z nedávné minulosti stačí vzpomenout na bomby Pavla Nedvěda nebo Patrika Bergra. Pálit uměli i Marek Jankulovski nebo Zdeněk Grygera.

VIDEO: Zavzpomínejte na gól Pavla Nedvěda proti Perugii

VIDEO: Tohle byla parádní trefa Patrika Bergra proti Charltonu

Vypálit z dálky se nebál v reprezentačním dresu ani obránce Zdeněk Grygera, který se blýskl parádní trefou při utkání národního týmu ve Francii.

VIDEO: Připomeňte si gól obránce Zdeňka Grygery

VIDEO: Hodně tvrdou ránu měl i Marek Jankulovski

A ani v současnosti není o bombarďáky z dálky nouze. V Gambrinus lize za to umí vzít třeba sparťan Josef Hušbauer. Jeho trefa z minulé sezony proti Jablonci byla výstavní a stala se v Česku Gólem roku.

VIDEO: Podívejte se na trefu Josefa Hušbauera v Jablonci

Vzpomenete si i Vy na nějakou parádní českou ránu z posledních let, která by stála za připomenutí? Pište nám tipy do komentářů nebo na adresu tipy@isport.cz

VIDEO od čtenářů: Pořádnou pumelici umí dát i Tomáš Rosický

 
Články odjinud


Články odjinud