Měl zachránit český fotbal. Tak viděla veřejnost Ivana Haška v době, kdy jej vedl. Když se pozice šéfa FAČR vzdal, přišlo zklamání. Teď čelí útokům, že jméno fotbalu pošpinil a prý byl i napojen na mafiánské skupiny. „Kdo se tu pohybuje v mafiánském prostředí? Já to nejsem. Jsem rád, že už nejsem v českém fotbale, ty útoky jsou jedním z nástrojů boje o moc,“ tvrdí Hašek.
Do Haška se nedávno ostře pustil předseda České unie sportu Miroslav Jansta, dokonce kvůli jménu bývalého šéfa FAČR odmítl podepsat výzvu Sportu Dejme kmotrům červenou.
„Za tu dobu, co jsem byl ve funkci, jsem si zvykl na pár útoků zezadu. Spoustě lidem jsem šlápl na kuří oko. Mrzí mě to, protože myslím, že Jansta má smysl pro fair play, jakožto předseda českého sportu. Doufám, že svoje výroky uvede na pravou míru,“ reagoval na obvinění Hašek.
„Myslím, že nemá potřebné informace, a ty, které má, jsou podle mě úplně scestné. A co se týče té výzvy. Já to klidně vezmu zpátky, aby to mohli jiní podepsat, s tím nemám problém,“ dodává.
Nad Janstovým obviněním, že byl napojený na mafiánskou skupinu kolem bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka, jen kroutí hlavou.
„Tohle snad ani komentovat nebudu. Abych se tu zapojoval do mafiánského prostředí, ať se nad sebou zamyslí… Kdo se tu pohybuje v mafiánském prostředí? Já to nejsem,“ říká rezolutně.
Rozhovor s Ivanem Haškem čtěte v Nedělním Sportu.