20. června 2013 • 11:15

Berbr odpálil kritiky: Špičkový fotbal je nejčistší za posledních 35 let

Autor: pta, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2. Krejčí rozhodl drama. Odvolaný vyrovnávací gól v závěru
Liga mistrů nadosah! Historická sezona, jak funguje koeficient?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé od zvolení místopředsedou Fotbalové asociace ČR promluvil, ale na sebezpytování u Romana Berbra prakticky nedošlo. Navzdory obviněním z nekalých zákulisních praktik a své minulosti u komunistické Stb je přesvědčený o tom, že fotbalu jeho práce prospívá. Svoje názory prezentoval na stránkách časopisu Gól, který patří Fotbalové asociaci. „Dnes je fotbal ve dvou nejvyšších patrech nejčistší za posledních třicet pět let,“ je přesvědčený Berbr.Před valnou hromadou sílil tlak na Romana Berbra, ale i tak si udržel mezi jejími účastníky jednoznačnou podporu. Výzvu deníku Sport Dejme kmotrům červenou, která delegáty vyzývala, aby Berbra nevolili, podepsalo téměř 19 tisíc lidí. Berbr si je jistý, že by jeho odchod na poměrech v českém fotbalu příliš nezměnil.

„Jestli si někdo představuje, že Pelta a Berbr půjdou do cyklistiky, tak to není léčba,“ uvedl v rozhovoru, který vyšel v den, kdy se poprvé schází nový výkonný výbor. O současném stavu českého fotbalu má Berbr následující představu: „Není špatný a ani není nemocný.“

Před volbou se také začalo mluvit o jeho angažmá u Státní bezpečnosti. Berbr se hájí, že strávil deset měsíců u kontrarozvědky, kterou má český stát třeba i dnes. „U StB, která sledovala lidi, vyslýchala a podobně, jsem nikdy nepracoval!“

Ke zjištěním z knihy Kmotr fotbal, že byl na přelomu let 1979 a 1980 zařazen jako referent 2. oddělení I. odboru správy StB v Plzni a měl na starosti monitorování činnosti zahraničních tajných služeb na československém území i sledování případné spolupráce československých občanů se zahraničím, se však nevyjádřil vůbec.

Udělal jsem jen rétorické chyby

Připouští si tedy Berbr nějaké zaváhání? Ano, ale pouze v případě několika výroků, které řekl v rozhovoru pro deník Sport (čtěte ZDE>>>) a už by je znovu nezopakoval. Označuje je však pouze za „rétorické chyby.“ „Musím uznat a musím se k tomu postavit jako chlap, že jsem udělal dvě pitomá vyjádření. Na konci května mi zemřela maminka, a i když mě to neomlouvá, poznal jsem na sobě, jak mě to sebralo,“ popisuje Berbr.

O plánech do budoucna má Berbr jasno. „Příště již na místopředsedu kandidovat zřejmě nebudu,“ naznačil kontroverzní funkcionář.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud