Svěrkoš míří zpět do české ligy | iSport.cz
4. července 2007 • 00:00

Svěrkoš míří zpět do české ligy

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Václav Svěrkoš putuje z Mönchengladbachu zpět do Ostravy. S mateřským klubem se může od čtvrtka připravovat, kluby se mezi sebou musejí ještě definitivně dohodnout.Fotbalový útočník Václav Svěrkoš je na zpáteční cestě z Mönchengladbachu do Ostravy. Třiadvacetiletý hráč, který se nedávno od představitelů německého klubu dozvěděl, že s ním Borussia do budoucna už nepočítá, se s ostravským vedením dohodl na podmínkách svého návratu na Bazaly. Přestup zatím nebyl zpečetěn, ale jednání se dnes pohnulo ke spokojenosti Baníku. Mönchengladbach dal Svěrkošovi souhlas, aby se od čtvrtka zapojil v Ostravě do přípravy. "Teď je to věc mezi Mönchengladbachem a Baníkem, smlouvu ještě budeme dodělávat. Ale dneska jsme konečně dostali povolení, aby s námi trénoval," řekl ČTK generální manažer klubu Werner Lička. Svěrkošův návrat do české ligy se začal rodit o minulém víkendu. Vyhaslého kanonýra jako první kontaktovala Sparta, ale zájem úřadujícího mistra musel jít stranou, když se útočník rozhodl dát přednost Ostravě. Baník v posledních dnech intenzivně vyjednával s hráčem i o jeho vyvázání ze smlouvy, kterou má v Mönchengladbachu až do roku 2009. Někdejší útočník české reprezentační jednadvacítky z Bazalů před čtyřmi lety vyrazil do světa velkého fotbalu. Po jeho životní sezoně, v které nastřílel 14 gólů, Svěrkoše v devatenácti letech za dva miliony eur koupil Mönchengladbach. Tam však narazil na nedůvěru trenéra, stěží se prosazoval do základní sestavy, i přesto dokázal v bundeslize nasbírat 17 zásahů. Klub ho třech letech poslal na hostování do Herthy Berlín, poslední půlrok zase Svěrkoš strávil v Austrii Vídeň, s kterou se radoval ze zisku Rakouského poháru. "Hrozně se těším na kluky a hlavně na fanoušky. Připravoval jsem se individuálně, ale teď to bude s mančaftem už daleko lepší. S hráči jsem byl v kontaktu, vážně jsem strašně rád, že jsme se s Baníkem dohodli," řekl Svěrkoš pro oficiální web Baníku.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud