Do Sparty přichází z Bielefeldu Vacek | iSport.cz
26. července 2007 • 00:00

Do Sparty přichází z Bielefeldu Vacek

Autor: ČTK
Kamil Vacek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni v létě pláchl talentovaný fotbalista Kamil Vacek z Olomouce do Bielefeldu. Olomouckého šéfa Kubíčka sice rozlobil, ale po roce se všechno spravilo a Vacek přestoupil do Sparty.Fotbalová Sparta Praha hlásí sedmou letní posilu. V pražském klubu dnes podepsal tříletou smlouvu dvacetiletý záložník Kamil Vacek, který do velkého fotbalu nakoukl poprvé v Olomouci, ale poslední rok a půl strávil v Arminii Bielefeld. Řekl to sparťanský mluvčí Lukáš Přibyl. Vacek ale nebude okamžitou posilou pro první tým Michala Bílka. Po vleklém zranění totiž musel oželet mistrovství světa dvacítek, přestože do kádru v předchozích letech patřil, i místo v německém klubu a potřebuje se rozehrát. "Kamil se postupně zapojí do přípravy s rezervou a v následujících týdnech se ukáže, zda začne sezonu ve Spartě nebo na hostování v jiném ligovém klubu," řekl sportovní manažer Jiří Plíšek, který považuje Vacka za velký příslib pro budoucnost Sparty. Podobně soudí i trenér Bílek. "Takových hráčů s podobným přehledem a tvořivostí není v českém fotbale mnoho a Sparta může z jeho umění do budoucna jen profitovat," řekl o nové posile kouč. Sparta se dnes v podvečer dohodla na odstupném se Sigmou Olomouc, s hráčem pak na smlouvě. "Jsem nesmírně rád, že jsem podepsal ve Spartě. Neprožil jsem moc šťastné období. Tři roky jsem hrál za reprezentační výběry, nevynechal jsem snad jediný zápas. A když přišel vrchol, tak jsem se zraněný jen díval na televizi," uvedl na klubovém webu Vacek. Vacek se už jako sedmnáctiletý dostal do olomouckého kádru, ale s Hanou se neloučil v dobrém, jeho působení v Bielefeldu provázely tahanice. V posledních osmi měsících toho ale mnoho nenahrál, protože ho zastavilo zranění zánártní kůstky. V bundeslize tak stihl pouze jeden zápas, před odchodem do Německa nastoupil v dresu Sigmy do devíti utkání v české lize. V juniorských reprezentačních výběrech nasbíral 12 startů a vstřelil dva góly.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud