Pohár Josefa Masopusta – o síle výběru rozhodne ministr | iSport.cz
Stanislav Hrabě
20. května 2014 • 12:59

Pohár Josefa Masopusta – o síle výběru rozhodne ministr

Reklama
V Poháru Josefa Masopusta středoškolských výběrů vládne Praze SOŠ SZ Učňovská Jarov
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maturita ve škole, nebo na hřišti? Takové dilema mohou řešit někteří účastníci 3. ročníku turnaje středoškolských výběru o Poháru Josefa Masopusta. Finále vítězů krajských částí, které proběhne ve dnech 21. – 22. května v Praze na stadionu Dukly na Julisce, totiž koliduje se státními maturitami.„S takovou kolizí ani pan Chádek nepohne,“ uvědomuje si Pavel Loukota, trenér a učitel družstva SOŠ SZ Jarov Učňovská, jednoho z favoritů na triumf, že ani ministr školství, mládeže a tělovýchovy nezmůže nic udělat s faktem, který může dost zasáhnout do síly výběrů.

 

„Čtyři a pět klubů má maturovat, jsou to státní maturity a nalajnované přesné termíny, s tím ani pan Chládek nepohne,“ povzdechne si Pavel Loukota, že jeho výběr, který jasně dominoval v pražské části, může být touto absencí poznamenán. 

 

„Záleží na losu, kdyby se to dobře sešlo,  byli bychom rádi,“ upíná se k dobrému rozložení soubojů do dvou hrací dnů, které by umožnilo postavit co nejsilnější sestavu. „Máme ale z čeho vybírat,“ nepoddává se případně nepříznivému osudu předem.

 

Jarovská učňovská škola skončila loni druhá, když ve finále podlehla příbramskému výběru. Ten letos postoupil znovu. „Máme jim co vracet,“ přiznává kapitán Patrik Roust. Společně se spoluhráči prošli krajskými soutěže naprosto suverénně, teď se ukáže, jak je výběr skutečně silný. „To se pozná až ve finále, kde to bude náročnější,“ připouští Roust. „Možná máme ale letos lepší kluky,“ věří.
Otázkou tedy zůstává, kolik se jich bude kroutit u maturitního potítka a kolik jich vyběhne na hřiště.

 

Finalisté 3. ročníku
SOS a Gymnázium Staré Město
Gymnázium Teplice
ISŠ HPOS Příbram
SPŠSE Liberec
ZŠ a SŠ Hotelová škola Bohemia Chrudim
SOŠ SZ Jarov Učňovská

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud