13. srpna 2007 • 00:00

V Liberci duněly tyče, ale branka nepadla

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V dnešní dohrávce druhého kola nejvyšší soutěže hráli fotbalisté Liberce a Bohemians 1905 bez branek. Oba týmy získaly první letošní body, ale na premiérový gól si počkají nejméně další týden

V dnešní dohrávce druhého kola nejvyšší soutěže hráli fotbalisté Liberce a Bohemians 1905 bez branek. Oba týmy získaly první letošní body, ale na premiérový gól si počkají nejméně další týden. Pod Ještědem byl k vidění dramatický duel, v němž domácí třikrát a hosté jednou nastřelili brankovou konstrukci. V souboji dvou poražených z prvního kola byl ústřední postavou úvodních minut stoper Karel Rada, který v rozmezí dvou minut stačil na obou stranách hřiště orazítkovat brankovou konstrukci. Nejprve vyděsil už v šesté minutě spoluhráče, když ve snaze zabránit v hlavičce Nezmarovi sám míč nazvednul a nad Sňozíkem zadunělo břevno. Téměř z protiútoku přišel na druhé straně roh hostů, po němž zkušený stoper zase trefil libereckou tyč. Divoký úvod předznamenal svižně hraný duel, v němž byli hosté agresivnější a rychlejší v přechodu do útoku, zatímco domácí více drželi míč na svých kopačkách. Kombinace Slovanu ale byly hodně pomalé a také často nepřesné, přesto mohli domácí vést, kdyby se Nezmar v obrovské šanci dokázal trefit alespoň mezi tyče. Hosté těžili z dynamiky a bojovnosti, ovšem někdy jim před šestnáctkou soupeře chyběly klid a myšlenka, která by jim připravila ještě větší šance. Třeba takové, v jaké se ocitl ve 28. minutě Bálek, ale ani on nedokázal vyzrát na Hauzra. Před přestávkou byli přece jen blíže vedení domácí, jenže v nastaveném čase Nezmar dál pokračoval ve střeleckém trápení a jeho ránu Sňozík vyrazil na břevno. Domácí po přestávce ožili, začali více dohrávat souboje a rázem si vynutili nápor, který zesílil po příchodu brazilského záložníka Hudsona. Ten v 61. minutě posadil míč přesně na hlavu dalšího náhradníka Dejmka, jehož nevýrazný pokus Sňozík zlikvidoval. I nadále se hrál u Nisy otevřený duel, který mohl skončit výhrou obou soupeřů. Domácí zvyšovali svoji aktivitu i příchodem dalších ofenzivních hráčů, zatímco hosté hledali skulinu ve stále otevřenější obraně Slovanu. Domácí byli výhře nakonec hodně blízko, ale Nezmar by dnes gól nedal ani do prázdné branky. Čtyři minuty před koncem měl rozhodnutí na své hlavě, jenže znovu trefil jen tyč. V závěru se domácí útočník dožadoval marně penalty za souboj se Sňozíkem. Spokojenější proto zápas končili "Klokani". Liberecký trenér Michal Zach litoval, že jeho tým začal se svou hrou až po přestávce. "Pokud jsme chtěli myslet na výhru, museli jsme předvést lepší výkon než na Spartě, ale to se nám v první polovině utkání nedařilo. Kombinací jsme se sice dostali k soupeři, ale chyběl nám větší pohyb, díky kterému bychom měli výrazný tlak," zhodnotil prohospodařený poločas Zach. O přestávce hráčům důrazně domluvil a hra se zlepšila. "Způsob hry se změnil a přišel i velký tlak, ale naše efektivita byla malá. Na gól to nestačilo," povzdechl si kouč, který stále čeká na první ligovou výhru. Jeho protějšek Václav Hradecký připustil, že Bohemians 1905 přijeli s obvyklou taktikou outsiderů. Poprvé za poslední tři roky se tým prezentoval hrou s jedním útočníkem. "Zahustili jsme střed hřiště, vysunuli pouze jednoho útočníka a snažili se rychlými brejky přečíslit soupeře. V prvním poločase nám to vycházelo, v tom druhém jsme už měli dostatek štěstí. S bodem jsme proto spokojeni," uvedl kouč. Domácí smolař Jan Nezmar si sypal popel na hlavu, remízu bral na sebe. "Jsem hodně zklamaný, příště musím být v koncovce šikovnější, snad přijde i více štěstíčka," řekl útočník, který připustil, že penalta na něj nebyla pískána v závěru správně. "Asi se takové nemají pískat, já jsem podklouzl sám," uvedl fotbalista. Bez branek skončila dohrávka druhého kola první fotbalové ligy mezi Libercem a Bohemians 1905.

Výsledek: Slovan Liberec - Bohemians 1905 0:0 Rozhodčí: Racek - Kordula, Filgas. ŽK: Jirouš, Nezmar, Šinglár - Lukáš, Bálek, Adam. Diváci: 7615.
Sestavy: Liberec: Hauzr - Šinglár, Košťál, Petrouš, Janů - Papoušek (60. Hudson), Bílek, Hodúr, Pudil (73. Liška) - Jirouš (46. Robin Dejmek), Nezmar. Trenér: Zach. Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Šmarda - Růžička (61. Bartek), Adam, Slezák, Hašek (61. Škoda), Kunášek (73. Rychlík) - Bálek. Trenér: Hradecký.

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.