17. září 2015 • 23:52

Valcke končí ve FIFA. Může za to skandál s lístky na MS v Brazílii

Autor: ,
Fotbalová asociace FIFA s okamžitou platností uvolnila ze všech funkcí svého generálního sekretáře Jéromea Valckeho.
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní fotbalová asociace FIFA dnes s okamžitou platností uvolnila ze všech funkcí svého generálního sekretáře Jéromea Valckeho. Zároveň FIFA oznámila, že vyzvala svou etickou komisi, aby se zabývala obviněními týkajícími se Valckeho. Federace obvinění nekonkretizovala, podle všeho se ale týkají prodeje vstupenek na loňské mistrovství světa.Bývalý izraelský fotbalista Benny Alon, jenž pracoval pro firmu JB Sports, ticketingového partnera FIFA, dnes oznámil, že se některé lístky na MS v Brazílii prodávaly až za trojnásobek jejich ceny. Valcke údajně s prodejem vstupenek na černém trhu souhlasil a měl z něho mít profit.

Valcke prostřednictvím svého právníka nařčení popřel a označil je za "smyšlené a urážlivé". "Pan Valcke nikdy nedostal ani nesouhlasil s tím, že dostane, peníze či nějakou jinou cennost od pana Alona," uvedl Valckeho právník.

Čtyřiapadesátiletý Francouz Valcke byl generálním sekretářem FIFA od roku 2007. Byl pravou rukou prezidenta Seppa Blattera, za jehož působení mezinárodní federace čelila korupčním aférám, jež vyvrcholily zatýkáním před květnovou volbou prezidenta FIFA. Blatter příští rok ve funkci skončí, svůj odchod spolu s šéfem naznačil už dříve i Valcke.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, FIFA, Valcke
 Klasická verze
Mobilní verze