6. listopadu 2007 • 00:00

Liberec zvládl derby

Jablonec doma nebodoval a stále se trápí na spodku tabulky JABLONEC - Králem severu se stal Liberec. V tradičním derby zvítězil v Jablonci 2:1, když hosté slavili především díky dobrému prvnímu poločasu. Tým trenéra Františka Komňackého zatím stále zůstává zaražený na spodku tabulky. "Liberec se už z nejhoršího dostal. Nás to teprve čeká," prohlásil Komňacký po utkání. Jeho celek nebyl tak daleko od úspěchu. Alespoň tedy částečného. K bodu chyběl Jabloneckým jeden gól, který však nedokázali v závěrečném náporu dotlačit do branky. Liberec udeřil poprvé po pár minutách. Útočník Blažek, jenž nastoupil ke druhému ligovému duelu v sezoně, překonal po Papouškově zpětné přihrávce Špita. "Měl jsem to jednoduché, stačilo nastavit nohu," smál se Jan Blažek. V sezoně se trefil podruhé. Ještě před přestávkou se ozval jeho parťák z útoku Nezmar. Roh před ním přizvedl hlavou Homola a ideálně mu tak připravil pozici k zakončení. "Oni mají dva centry a dají z toho dva góly," zlobil se jablonecký útočník Jan Svátek. Také znal důvod liberecké efektivity. "My do těch míčů chodíme naměkko, zato oni do toho vždycky pořádně vlítnou." Právě Svátek vrátil domácím naději, když ve druhém poločase po přiklepnutí Zelenky precizně "uklidil" míč k tyči. Tím odstartoval jabloneckou snahu o vyrovnání. Jenže gólově neúspěšnou. "Díval jsem se na statistiky zápasu. Měli jsme víc střel na branku, víc jsme drželi míč, jenže to není rozhodující," podotkl Komňacký. Liberec se nenápadně šplhá vzhůru. Na to samé myslel i Jablonec, ale zatím se mu nedaří, ze dvanácti kol pouze dvakrát bodoval naplno. "Věděli jsme, že tenhle zápas bude nervózní, je to derby. Ale zbytečně jsme pustili soupeře do vedení," láteřil Svátek. Hostům ke třem bodům výrazně pomohli i fanoušci. "Ten náš kotel - to je pro mě vítěz zápasu," mínil trenér Slovanu Ladislav Škorpil. "Bylo to povzbuzování v anglickém stylu. Žádné petardy, žádná pyrotechnika, žádné urážky. Takovým fanouškům se má chodit děkovat, ti si to skutečně zaslouží." *** 12. kolo Gambrinus ligy JABLONEC-LIBEREC 1:2 Poločas 0:2 JABLONEC b Špit 5 o Flachbart 6 o Homola 4 o Fukal 6 o Krejčí 5 z Baranek 5 z Eliáš 4 z Klapka 6 z Loučka 6 z Hloušek 5 ú Zelenka 5 Trenér: Komňacký Známkování: 10 - LIBEREC b Zlámal 5 o Šinglár 6 o Košťál 5 o Petrouš 5 o Janů 5 z Frejlach 6 z Bílek 6 z Hodúr 5 z Papoušek 7 ú Blažek 7 ú Nezmar 6 Trenér: Škorpil nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 61. Svátek - 19. Blažek, 30. Nezmar. Rozhodčí: Franěk (delegát Nevrlý mu udělil známku 7/Sport 6) - Kordula, Handlíř. ŽK: Krejčí, Valenta. Střely na branku: 4:3. Rohy: 10:4. 3925 diváků. Úroveň utkání: 6. STŘÍDÁNÍ: 37. Svátek (6) za Eliáše, 72. Valenta za Klapku - 67. Dohnálek za Frejlacha, 77. Dort za Blažka, 84. Bejbl za Hodúra. MUŽ ZÁPASU JAN BLAŽEK ukázal, že dokáže v pravý čas udeřit. Kvůli zdravotním problémům nastoupil teprve ke druhému zápasu, ale v každém dal gól. VERDIKT MARKA BÍLKA JABLONEC ***** LIBEREC ******

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.