Jonáš Bartoš
13. prosince 2017 • 04:58

Peltův projev? Berbr mu dal devítku. Měl mluvit dřív, řekl muž z UEFA

Reklama
TOP VIDEA
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Atmosféra na úterní mimořádné valné hromadě FAČR houstla. Poté, co moravská komora neschválila změnu stanov týkající se volby předsedy, nakráčel k řečnickému pultu Miroslav Pelta. Bývalý šéf českého fotbalu, který čelí obvinění ze zneužívání dotací, promluvil na veřejnosti vůbec poprvé od vypuknutí aféry. Svým projevem ukázal, že vliv zdaleka neztratil. Jako svého nástupce podpořil Martina Malíka, kterého pak delegáti opravdu zvolili. Peltův proslov tomu podle následných reakcí výrazně pomohl.Peltův ohnivý projev na přítomné v sále evidentně zafungoval. V následném prvním kole volby předsedy uspěl Martin Malík a přesvědčivě ovládl obě komory, ačkoliv ve hře byl další pat. „Vystoupil nesmírně důrazně, na sebe až velmi důrazně. Pochopitelně tím volbu ovlivnil,“ uznal poražený kandidát Petr Fousek. „Netroufám si spekulovat, do jaké míry by čísla vypadala jinak. Každý ví, že v české komoře jsem to měl ze známých důvodů mnohem těžší. Jestli je etické, že vystoupil před volbou? To už nemá cenu řešit,“ dodal Fousek, který v minulosti spoléhal na podporu Moravy.

Kromě naléhání na delegáty Pelta také poprvé komentoval také dotační kauzu, v níž figuruje mezi obviněnými a zkritizoval bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou či předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

Pelta možná mohl změnit uvažování volitelů i v předchozím hlasování o změně stanov, pokud by vystoupil dřív. „Jsem vděčný bývalému předsedovi a mému příteli Miroslavu Peltovi za jeho vynikající projev,“ zdůraznil místopředseda UEFA Hrihorij Surkis, který během jednání také nešetřil ostrými výroky.

Peltův projev volbu předsedy hodně ovlivnil, říká neúspěšný kandidát Fousek
720p 360p

„Jediné, co mě mrzí, že jeho projev zazněl až po hlasování o změnách stanov,“ prohlásil muž, který leckoho v sále vyděsil zmínkami o normalizační komisi nad českým fotbalem a nutností odstranit nádor ve struktuře vedení českého fotbalu.

S významem Peltova projevu souhlasil i Dušan Svoboda. „Znám Mirka hodně dlouho a myslím, že jeho vystoupení bylo trefné a v pravý čas. S delegáty se přišel rozloučit a vyjasnit jim záležitosti kolem aféry,“ řekl předseda Ligové fotbalové asociace a opětovně zvolený místopředseda FAČR. „Možná je škoda, že nevystoupil před schvalováním stanov, protože by to možná mělo na některé delegáty vliv,“ dodal.

Opačný názor měli Berbr se Zlámalem. „Nemyslím si, že by to změnilo postoj moravské komory,“ kroutil hlavou Berbr po dotazu, zda by Peltovo dřívější vystoupení k dohodě pomohlo. „Musíme začít komunikovat, to je základ,“ dodal mocný český místopředseda.

Měl radost z toho, že právě obviněný někdejší šéf české kopané ocenil jeho práci pro FAČR v krizovém období. „Potěšil mě. Na stupnici od jedničky do deseti bych mu dal devítku,“ pousmál se Berbr.

Volbu nového předsedy FAČR jsme sledovali ONLINE>>>

Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze