28. prosince 2021 • 14:11

Smrt Maradonova bratra (†52). Podlehl infarktu, měl také zajímavou kariéru

Autor: ČTK, pta
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
Sněhová liga? Panenka: Za nás se hrálo na škváře. Dnes je to jednodušší
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třináct měsíců po smrti legendárního fotbalisty Diega Maradony zemřel mladší bratr argentinské ikony Hugo. Někdejší Diegův klub SSC Neapol potvrdil informace italských médií, že Hugo Maradona dnes podlehl infarktu v 52 letech. Jeho život byl o osm let kratší než v případě známějšího sourozence.Málo fotbalových fanoušků tuší, že Hugo Maradona byl také fotbalista. Ačkoliv zdaleka nedosáhl bratrova věhlasu, měl za sebou zajímavou kariéru. Dokonce se stal dorosteneckým reprezentantem a účastníkem mistrovství světa hráčů do 16 let, v dalších kategoriích už se ale do národního týmu nedostal.

V Evropě ale působil například v Rapidu Vídeň, Ascoli či ve Vallecanu, v 90. letech se výrazněji prosadil v Japonsku. Po hráčské kariéře krátce pracoval jako trenér v Portoriku, načež se vrátil do Evropy a v oblasti Neapole pracoval v mládežnických a amatérských klubech. V Itálii také zemřel.

Diego Maradona hrál za Neapol v letech 1984 až 1991, vyhrál s ní dva tituly a Pohár UEFA a stal se klubovou legendou. Působil i v Boca juniors, Barceloně či Seville, poté se dal na trenérskou dráhu. Zdravotními problémy sužovaný mistr světa z roku 1986 zemřel 25. listopadu 2020 měsíc po šedesátých narozeninách na srdeční zástavu.

Hugo Maradona na tribuně jednoho z italských stadionů s cigaretou v ruce
Hugo Maradona na tribuně jednoho z italských stadionů s cigaretou v ruce

Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud