11. srpna 2022 • 07:55

Kollerova premiéra: Mazec, nejhorší byly začátky. Dorazily i hvězdy

Autor: TV iSport, krm
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Start NHL: Kanadské povstání, kdo bude nejlepší z Čechů a koho čeká výměna?
SESTŘIH: Pardubice - Sparta Praha 2:3sn. Šlágr kola pro hosty. Rozhodl nájezd Horáka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Očekávaný film o Janu Kollerovi jde konečně do kin. Na středeční premiéru v pražském Slovanském domě dorazili sportovní osobnosti v čele s Jaromírem Jágrem, Gabrielou Soukalovou nebo reprezentačním trenérem Jaroslavem Šilhavým. „Teď jsem samozřejmě v očekávání, hlavně doufám, že se film bude líbit divákům,“ usmál se Koller, o němž snímek s podtitulem Příběh obyčejného kluka pojednává. Dokumentární film mapující úžasnou kariéru dvoumetrového střelce se natáčel skoro dva roky. A tvůrcům se nevyhnuly potíže. „Největší problém byla pandemie, třeba cesta do Dortmundu byla třikrát přeložená, spousta opatření… Ale všechno jsme nakonec zvládli,“ líčil režisér Petr Větrovský.

Sám hlavní aktér se před premiérou usmíval, připouštěl ale nervozitu. „Je to mazec, líp bych se možná cítil někde na hřišti ve finále mistrovství světa,“ pousmál se Koller.

Nejhorší pro něj byly začátky celého natáčení. „Nebyl jsem zvyklý pustit si kamery takhle domů, během kariéry jsem se tomu naopak hodně bránil. Ale postupem času jsem si zvyknul a byli jsme dobrý tým, který spolupracoval. Snad to na finální verzi bude vidět,“ podotkl.

Premiéru navštívila řada českých sportovních osobností nebo bývalých Kollerových parťáků z reprezentace. „Dobrota, úsměv, geniální hráč. Pocházel z poměrů, že když něco získal, strašně si toho vážil. Lidi oceňovali jeho chování, rádi na něj vzpomínají,“ shrnul za všechny vztah ke Kollerovi bývalý obránce Radoslav Kováč.

Od 11. srpna je film Jan Koller - Příběh obyčejného kluka k vidění v kinech.

Jaromír Jágr se svou Dominikou na premiéře filmu o Janu Kollerovi
Jaromír Jágr se svou Dominikou na premiéře filmu o Janu Kollerovi

sportalive.cz
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud