Ondřej Škvor
1. září 2022 • 11:45

Vrchní soud zrušil rozsudek nad Peltou. Zatím to nekomentuju, říká

Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Já a Ribéry? Táta skoro brečel, přiznal Kušej. A mercedes je pravda…
Všech 98 ligových gólů Slavie ve stříbrné sezoně 2022/23
VŠECHNA VIDEA ZDE

U městského soudu dostal Miroslav Pelta loni v listopadu šest roků nepodmíněně a pokutu pěti milionů korun. Vrchní soud, k němuž se fotbalový funkcionář odvolal, včera rozhodnutí zrušil a celý případ mu vrátil.Na stránkách justice se pod spisovou značkou náležející kauze Miroslava Pelty píše: „Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání.“

Stalo se tak v neveřejném zasedání a celá záležitost proto ještě není oficiální. Ani samotný vrchní soud informaci přímo nepotvrzuje. „Můžu potvrdit pouze to, že ve středu bylo rozhodnuto v neveřejném zasedání. Více věc komentovat nemohu, dokud nebude rozhodnutí doručeno účastníkům řízení,“ říká tisková mluvčí vrchního soudu Simona Heranová.

Nejhorší chvíle života. Strkal jsem nos, kde jsem nemusel. Co řekl Pelta v Dloubáku?
Video se připravuje ...

Co čerstvý verdikt znamená? Případ se vrátí ke stejnému soudu a ke stejné soudkyni, tedy Lence Cihlářové. Ta se musí řídit odůvodněním, které jí dodá vrchní soud, bude vázána jeho právním názorem.

„Do doby doručení odůvodnění nebudu věc komentovat,“ říká Miroslav Pelta.

Také Bronislav Šerák, Peltův obhájce, mluví jen velmi opatrně. „Nemáme písemné vyhotovení, teprve včera došlo k rozhodnutí. Uvidíme, jaké bude odůvodnění usnesení. Ale dá se říct, že to je lepší zpráva, než kdyby vrchní soud potvrdil původní verdikt.“

Vrchní soud zároveň projednal také další odvolání ze stejné kauzy, ať už se odvolali obžalovaní, nebo státní zástupce – tedy Simony Kratochvílové (6,5 roku), Miroslava Jansty, Jana Boháče a Zdeňka Břízy (všichni osvobozeni).

Vstoupit do diskuse
8

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud