To uklouznutí... | iSport.cz
14. dubna 2008 • 00:00

To uklouznutí...

Teplice otočily duel na Žižkově PRAHA - Minela obránce Besty měla pro Viktorii tragické následky. Podklouznutí žižkovského zadáka v úvodu druhé půle a následné vyrovnání Doležala totiž zcela změnilo poměr sil na hřišti. Do té doby téměř nicotní hosté převzali otěže zápasu a Smejkalovým gólem dokonali obrat. Kouč Viktorie se na Bestu, který se bezprostředně po své chybě nechal vystřídat, po utkání zlobil. "V týdnu měl teplotu, v poločase se necítil dobře. Chtěl ale nastoupit. Jenže pokud chtěl nastoupit a udělal chybu a pak se nechal vystřídat...," odmlčel se na chvilku domácí kouč Stanislav Griga, než našel vhodná slova pro pokračování: "...tak to není úplně v pořádku. Měl buď dohrát, nebo jít dolů v poločase. Trošku mu to vyčítám." Jeho tým byl v prvním poločase lepší a po zásluze vedl díky hlavičce záložníka Procházky, který se nikým nekrytý ocitl tři metry před brankou. Jenže pak přišel zmíněný moment a všechno bylo jinak. "Výkon do přestávky byl podle našich představ, chyba Besty ale soupeře nakopla. Myslím, že jsme mu výhru darovali. Prohráli jsme však nezaslouženě," tvrdil Griga. "Vyrovnávací branka nám trošku nahrála," přiznal teplický trenér Petr Rada, který považoval vítězství za velice cenné. Ze dvou předchozích zápasů na Stínadlech s Ostravou a Olomoucí vytěžili Severočeši pouhé dva body. "Teď jsme to smazali," těšilo Radu. Tři body zařídil hostům útočník Michal Smejkal. Bombou z dvaceti metrů nedal brankáři Bartalskému šanci. Teplice, kterým pro karetní trest chyběl kapitán Pavel Verbíř, si důrazně řekly o vysněnou třetí příčku. "Je před námi ještě pět zápasů... Budeme bojovat do konce, uvidíme, jak to dopadne. Ale hráči vědí, že pohárová příčka je naším cílem," podotkl Rada. To domácí si porážkou trochu zkomplikovali život. V případě vítězství už nemuseli mít záchranářské starosti, nyní budou muset ještě nějaký bodík získat. "Každá prohra mrzí, mohli jsme být v klidu. Takhle musíme bojovat dál," povzdechl si Tomáš Procházka. Žižkov doma ztratil všechny body poprvé od konce září, kdy podlehl Ostravě. *** 25. KOLO GAMBRINUS LIGY ŽIŽKOV b Bartalský 5 o Šťastný 5 o Labant 5 o Besta 4 o Xavier 6 z Koukal 5 z Procházka 6 z Tinga 5 z Kušnír 5 ú Kalod 5 ú Švancara 5 Trenér: Griga TEPLICE b Slavík 5 o Klein 5 o Lukáš 5 o Rosa 5 o Merzič 5 z Vidlička 5 z Doležal 6 z Sabou 5 z Mareš 4 ú Jun 5 ú Smejkal 6 Trenér: Rada ŽIŽKOV 1 TEPLICE 2 Poločas 1:0 VERDIKT ROBERTA NEUMANNA ŽIŽKOV 5 TEPLICE 5 FAKTA ZÁPASU Branky: 25. Procházka - 47. Doležal, 69. Smejkal. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Labant, Šťastný - Klein, Lukáš, Vidlička. Střely na branku: 2:3. Rohy: 5:3. 4125 diváků. Střídání: 48. Blaha (5) za Bestu, 81. Moughfi re za Koukala - 81. Kaufman za Smejkala, 89. Benát za Vidličku, 90. Hesek za Juna. MUŽ ZÁPASU MICHAL SMEJKAL rozhodl o výhře Teplic. Ve druhém poločase se dvacet metrů od branky opřel do míče a jeho dělovka skončila za bezmocným Bartalským. 25. KOLO GAMBRINUS LIGY OLOMOUC 1 PLZEŇ 0 Poločas 1:0 VERDIKT RICHARDA ŠÍMY OLOMOUC 5 PLZEŇ 4 OLOMOUC b Drobisz 6 o Randa 5 o Šuškavčevič 5 o Škerle 6 o Heidenreich 4 z Hubník 4 z Janotka 5 z Kaščák 6 z Onofrej 5 z Kazár 5 ú Bueno 3 Trenér: Pulpit PLZEŇ b L. Krbeček 5 o Malcharek 6 o Halama 3 o Navrátil 5 o Smola 5 z Varadi 5 z Sylvestre 3 z Rada 5 z Trapp 5 z Lecjaks 4 ú T. Krbeček 3 Trenér: Levý FAKTA ZÁPASU Branka: 26. Onofrej z pen. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Randa, Hubník, Heidenreich, Janotka - Sylvestre, Rada, Vrzal, Trapp. Střely na branku: 7:2. Rohy: 5:4. 3314 diváků. Střídání: 69. Jindřišek za Onofreje, 72. Hořava za Hubníka, 75. Hudec za Šuškavčeviče - 38. Borek (4) za Sylvestreho, 58. Vrzal (4) za Lecjakse, 77. Psohlavec za Halamu. MUŽ ZÁPASU MAREK KAŠČÁK potvrdil slova trenéra Pulpita, že je pro Olomouc takřka nepostradatelný. Vládl středu hřiště, získal v něm velké množství míčů, které navíc šikovně rozděloval spoluhráčům.