14. dubna 2008 • 00:00

Brno vyhrálo i bez režiséra Polácha

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Brno navázalo na pohárovou pohodu ze středečního klání v Jablonci a nadále zůstává ve hře o kýženou třetí ligovou příčku. O třech bodech vlastně rozhodla přísně nařízená penalta za Hunalovu ruku v pokutovém území. Porážka 0:2 naopak vrátila Jihočechy mezi celky ohrožené sestupem. Sporné a mnohdy nepřesné verditky sudího Kovaříka vyhrotily jinak poklidný souboj. Emoce se vyrojily po půlhodině hry, kdy přízemní centr přilétl do vápna a Hunalovo nešikovné zpracování mělo za následek hru rukou. Hlavní arbitr na moment zaváhal a pak fouknul do píšťalky. Penaltu, kterou proměnil Pavlík, nařídil přísně, budějovický kouč Straka neměl pro jeho počínání příliš pochopení. "To byla situace, která nás rozhodila, od toho se vše odvíjelo. Co mi říkali hráči, tak Tomáš měl ruce u sebe a jeho hra nebyla aktivní. Kdyby byla, tak je to jasný. V tomto směru nemůžete nic dělat, to byste tu ruku museli odřezat," kroutil hlavou domácí trenér, který nebyl spokojený hlavně s hrou týmu do přestávky. Možností na vyrovnání si jeho tým moc nevypracoval, Šímovy nebezpečné pokusy z velké vzdálenosti vyrážel Lejsal. Hosté se vypořádali s absencemi vykartovaných opor Trousila a režiséra Polácha, kterého měl nahradit Střeštík. "Bohužel to není jeho parketa, sedí mu spíše pozice nalevo. Proto šel za něj Kubáň, ale taky to není jeho pozice. Takže to v závěru i díky své výšce zkusil Živný," nastínil peripetie v sestavě kouč hostů Petr Uličný. Toho v samém závěru potěšil rychlý brejk, po němž Večeřa daroval snadný gól Wagnerovi. Ten byl na hřišti necelé dvě minuty. "Tak málo? Mně to přišlo tak na deset minut," divil se šťastný střelec. Těsně před koncem neudržel nervy na uzdě domácí Svátek a po druhé žluté dohrávali Jihočeši jen v deseti. *** 25. KOLO GAMBRINUS LIGY Č. BUDĚJOVICE b Křížek 4 o Leština 6 o Horejš 5 o Hunal 4 o Žižka 5 z Dolejš 4 z Mašát 5 z Vozábal 5 z Hílek 4 z Šíma 5 ú Svátek 6 Trenér: Straka BRNO b Lejsal 6 o Švejnoha 6 o Dvorník 5 o Pavlík 6 o Siegl 6 z Kubáň 5 z Střeštík 6 z Večeřa 6 z Lira 5 ú Besta 6 ú Došek 5 Trenér: Uličný Č. BUDĚJOVICE 0 BRNO 2 Poločas 0:1 VERDIKT PETRA MEŠEJDY Č. BUDĚJOVICE 5 BRNO 6 FAKTA ZÁPASU Branky: 33. Pavlík z pen., 83. Wagner. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Novák. ŽK: Hílek, Hunal, Vozábal, Svátek, Horejš - Dvorník, Střeštík, Pavlík, Siegl, Lejsal. ČK: 89. Svátek. Střely na branku: 5:5. Rohy: 4:6. 3047 diváků. Střídání: 46 Plocek (5) za Hílka, 53. Mrkvička (3) za Dolejše, 68. Ondrášek za Mašáta - 54. Baláž (5) za Liru, 67. Živný za Baláže, 81. Wagner za Střeštíka MUŽ ZÁPASU PETR PAVLÍK dovedl brněnskou defenzivu k čistému štítu a navrch připojil chladnokrevně proměněný pokutový kop. Byl i u zrodu několika brejků v závěru.