21. dubna 2008 • 00:00

Žižkov si to prohrál sám

OLOMOUC - Pokud budou mít fotbalisté Žižkova ve finiši Gambrinus ligy sestupové starosti, bude je zápas v Olomouci ještě dlouho budit ze snů. V první půlhodině měli tři čisté gólové šance, ale nedokázali v nich ani trefi t bránu. "To je náš problém," bědoval kouč poražených Stanislav Griga. "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, soupeře jsme k ničemu nepustili a sami jsme byli nebezpeční z protiútoků. Měli jsme tři čtyři šance do prázdné, jenže jsme gól nedali!" Griga připouští, že prohraný zápas v Olomouci může jeho tým poslat do bojů o záchranu. "Věřil jsem, že tady nějaké body uděláme. Věřil jsem, že už budeme zachránění. Ale tohle je nepříjemné. Teď jedeme na Slavii a doma máme Most. A to může být zápas o záchranu, tlak cítíme všichni." Žižkovští nevyhráli pět zápasů po sobě, minulý týden vypadli ve čtvrtfi nále Poháru ČMFS s druholigovými Bohemians Praha. "Atmosféra teď není nějak dobrá, ale pořád je ve hře dvanáct bodů," říká záložník Ondřej Kušnír. "Věřím, že ligu udržíme." To fotbalisté Olomouce vyhráli podruhé za sebou, navíc po jedenadvaceti zápasech dali víc než jednu branku. Přesto měl kouč Martin Pulpit hráčům co vytknout. "Hlavně první poločas, ten z naší strany nebyl nejkvalitnější. Chyběl pohyb, nápad, táhli to jen tři čtyři kluci a ostatní koukali." Po přestávce podle něj pomohl příchod Šuškavčeviče do obrany. "Z minulého týdne měl nakopnutou achillovku, ale řekl, že do toho půjde a odmaká to. On byl strůjcem našeho vítězství." *** 26. KOLO GAMBRINUS LIGY OLOMOUC 2 ŽIŽKOV 0 Poločas 1:0 VERDIKT KVĚTOSLAVA ŠIMKA Olomouc 5 Žižkov 4 OLOMOUC b Drobisz 4 o Randa 5 o Hudec 5 o Škerle 3 o Heidenreich 6 z Janotka 5 z Kaščák 5 z Bajer 6 z Onofrej 4 ú Bueno 6 ú Schulmeister 4 Trenér: Pulpit ŽIŽKOV b Bartalský 4 o Šťastný 4 o Pilař 5 o Besta 4 o Xavier 5 z Stracený 5 z Koukal 4 z Procházka 4 z Kropík 4 z Kušnír 5 ú Demjan 5 Trenér: Griga FAKTA ZÁPASU Branky: 45. Bajer, 90. Bueno. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Drastík. ŽK: Kaščák - Kušnír, Xavier, Pilař, Šťastný. Střely na branku: 8:1. Rohy: 9:5. 3157 diváků. Střídání: 46. Šuškavčevič (6) za Randu, 66. Kazár za Onofreje, 90. Hořava za Schulmeistera - 67. Tinga za Straceného, 71. Švancara za Koukala, 78. Blaha za Demjana. MUŽ ZÁPASU MARIANO DANIEL BUENO rozjel rychlou přihrávkou z poloviny hřiště první gólovou akci Olomouce a v poslední minutě si naběhl na přesný Kazárův centr. Hlavou zavěsil, nedal brankáři Bartalskému šanci.

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.