Zápas pro Borgonova vyhrála Fiorentina | iSport.cz
9. října 2008 • 12:02

Zápas pro Borgonova vyhrála Fiorentina

Autor: ČTK
fiorentina
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Charitativní zápas na výzkum boje s amyotrofickou laterální sklerózou a podporu někdejšího fotbalového útočníka Stefana Borgonova, jenž nemocí trpí, vyhrál výběr hvězd Fiorentiny.V duelu, v němž nastoupili mimo jiné tři držitelé Zlatého míče Roberto Baggio, Ruud Gullit a Ronaldinho, porazili ve středu večer ve Florencii 4:1 AC Milán.

Před zápasem přivezl Baggio svého někdejšího spoluhráče z Fiorentiny za bouřlivého potlesku na vozíčku na hřiště. Borgonovo kvůli nemoci nemůže mluvit ani chodit a dýchá pomocí přístrojů.

Zatímco účastníci zápasu čekali ve středovém kruhu, aby se mohli s nemocným fotbalistou pozdravit, Baggio dovezl čtyřiačtyřicetiletého kamaráda před kotel domácích fanoušků. Ti poté několik minut zpívali chorály a vyvolávali Borgonovovo jméno.

Vedle Baggia, Gullita, který si s Borgonovem zahrál v AC Milán, a Ronaldinha se utkání zúčastnila řada dalších hvězd jako Franco Baresi, Demetrio Albertini, Roberto Donadoni a současný kouč AC Carlo Ancelotti.

Suma, kterou zápas vynesl, nebyla zatím zveřejněna. Italský fotbalový svaz na konto pro boj s nemocí přispěl částkou 150.000 eur, na výzkum nemoci navíc půjde část ze vstupného na kvalifikační utkání Itálie o postup mistrovství světa s Černou Horou.

Články odjinud


Články odjinud