Wilfried: Opustí Spartu za 60 milionů? | iSport.cz
Pavel Kalouš
30. října 2010 • 09:21

Wilfried: Opustí Spartu za 60 milionů?

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Střílí góly jako na běžícím pásu a i dnes v Edenu proti Bohemians 1905 bude největší zbraní Sparty. Jenže jak dlouho ještě? Kanonýr Bony Wilfried může Letnou teoreticky opustit už po této sezoně. „Je v hledáčku několika klubů,“ neskrývá jeho agent Dalibor Lacina.Na Letné se kdysi objevil tak trochu náhodou, když se vracel z nepovedených testů v Liverpoolu. Tehdy na něj koukali skrz prsty, jenže teď mu Sparta leží u nohou. Téměř dva roky od chvíle, co vstřelil svůj první gól v rudém dresu, se útočník Bony Wilfried definitivně proměnil v klenot, na který už teď stojí fronta zájemců.

Sparťanské fanoušky zajímá jediná otázka: Jak dlouho Wilfrieda na Letné ještě udrží? Podle všeho by mohl odejít už po této sezoně. „Jednám s několika kluby. Je mojí povinností na tom pracovat,“ přiznává hráčův manažer Dalibor Lacina pro Sport.Wilfriedův přestup už v zimě není příliš pravděpodobný. Spartu na jaře čeká stíhací jízda za titulem, možná Evropská liga, navíc zimní období bývá na přestupy chudší.

19
Tolik branek v lize nastřílel Bony Wilfried za tři sezony ve sparťanském dresu.


Ideální čas k odchodu nastane v létě. „Pokud Bonymu vydrží výkonnost, dva až tři kupci, kteří splní požadavky Sparty, by se našli. Záleží ale na vedení klubu, kdy usoudí, že ho pustí,“ říká Lacina.

Wilfried hraje v nebývalé formě, za Spartu v této sezoně nasázel v lize už sedm gólů, dalších pět přidal v pohárech. Jen v domácí soutěži sám zařídil 13 bodů!

Před měsícem například rozhodl derby se Slavií v Edenu, kde dnes bude pro změnu motat hlavy obraně Bohemians 1905. A možná to bude jeho poslední vystoupení na tomto stadionu.

Sám Wilfried tvrdí, že se mu z Letné utíkat nechce, přesto přiznává: „Když budu hrát dobře, dávat góly, třeba odejdu ještě před koncem smlouvy. Jsou nějaké náznaky, ale netuším, co z toho bude.“

Uf, je vyrovnáno: střelec Bony Wilfried (vlevo) s Václavem KadlecemUf, je vyrovnáno: střelec Bony Wilfried (vlevo) s Václavem KadlecemFoto Pavel Mazáč (Sport)


Jeho reálná cena se pohybuje kolem 2,5 milionu eur (kolem 60 milionů korun), ale není jisté, zda za něj Sparta nebude požadovat víc. „O nějakých částkách jsme se s panem Křetínským bavili, ale nechci je ventilovat. Jen doufám, že u těch čísel zůstane a na základě Bonyho výkonů je nezačne násobit,“ popisuje Lacina pro server isport.cz.

Aniž by to kdokoliv tušil, Wilfried byl k odchodu ze Sparty blízko už letos v létě. Do konce kontraktu na Letné tehdy zbývalo deset měsíců, což výrazně snížilo jeho cenu.

V té chvíli se na scéně objevil německý Hannover, který za jednadvacetiletého útočníka z Pobřeží slonoviny údajně nabízel kolem 700 tisíc eur (17 milionů korun). Wilfried se však rozhodl zůstat a ve Spartě podepsal novou smlouvu až do roku 2014.„Vzhledem k tomu, jaký udělal výkonnostní pokrok, má právo pomýšlet na ještě lepší kluby a lepší soutěže. Tohle všechno je jen začátek,“ tvrdí Lacina. O konkrétních jménech možných zájemců se však odmítá bavit. „Nechci Bonymu motat hlavu,“ říká.

Bony Wilfried vyrovnává proti Lausanne na 1:1Bony Wilfried vyrovnává proti Lausanne na 1:1Foto Pavel Mazáč (Sport)


Wilfried každopádně zatím může zapomenout na Anglii, kde by měl problém s pracovním povolením, nebo na vysněné Španělsko, kde by zase komplikaci představovaly kvóty pro hráče ze zemí mimo EU. „V úvahu tak připadá Francie, Rusko, možná Itálie. Ale optimální by bylo Německo. Cílovou stanicí by pro něj měla být bundesliga,“ avizuje Lacina.

Kdo by mohl být ve hře? Údajně finančně silný klub, kterému se tolik nedaří. Nabízí se tedy třeba Wolfsburg, který by teoreticky mohl hledat náhradu za Edina Džeka. „Musí to být každopádně pro Bonyho sportovně cesta dopředu,“ dodává agent.

Bony Wilfried s Jakubem Podaným
Bony Wilfried s Jakubem Podaným
Témata:  sport, fotbal, Sparta, wilfried
 
Články odjinud


Články odjinud