Chybující sudí: Usvědčující video? Na to kašlu! | iSport.cz
4. listopadu 2010 • 15:04

Chybující sudí: Usvědčující video? Na to kašlu!

Autor: pj, spo
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záznam usvědčil pomezního rozhodčího ze závažné chyby, která ovlivnila utkání třetí třídy na Lounsku. Na dotaz portálu iSport.cz, proč tak učinil, arbitr Václav Filipovský podrážděně zareagoval: „Na video vám kašlu. Já tam ofsajd viděl.“ Lektor a člen komise rozhodčích Antonín Meder pak dokonce prozradil, že si Filipovský údajně říká funkcionářům o úplatky.Meder, který se redakci iSport.cz po zhlédnutí videozáznamu sám přihlásil, uvedl, že Filipovskému byla pozastavena činnost do vyřešení události, která se přihodila v utkání Kryry „B“ – Nové Sedlo.

„Já jsem ale mluvil s předsedou obsazovacího úseku. A ten mi řekl, že neví, že bych byl odvolanej,“ řekl hned po zvednutí telefonu Filipovský. „A taky chtěl, abych nikomu rozhovor nedával do doby, než se vyjádří komise.“

Vysvětlení, že právě rozhovor pro média může být skvělý prostor pro jeho obhajobu, však nepochopil. „Já vám říkat nebudu, proč jsem tu branku neuznal. Viděl jsem tam ofsajd. A hotovo! Jo? Naschle,“ odsekl a telefon položil.

Fotbalistům Nového Sedla rozhodčí vzali regulérní branku.

Po několika hodinách ovšem Filipovský zavolal zpátky, ale mluvný stále nebyl. „Víte, že video prokazuje vaši chybu?“ zněl dotaz redaktora. „Já vám na to video kašlu,“ byla odpověď sudího.

Na výrok člena komise rozhodčích o tom, že si údajně říká o úplatky, Filipovský zareagoval atakem, že problémy s korupcí má právě Meder.

„To je brácha toho, co mi nadával do lampasáků? Že beru úplatky? To on bere za testy pro rozhodčích. A já jsem důkaz, jediný žijící svědek!“ hněval se do telefonu.

Filipovský bude za vážné pochybení tvrdě potrestán. Komise rozhodčích a výkonný výbor okresu Louny zvažuje jeho vyřazení z listiny kvalifikovaných sudích. Vyloučena není ani peněžní pokuta v řádech tisíců korun.

Pomezní sudí Václav Filipovský upřel regulérní branku Novému Sedlu. Pak byl obviněn, že bere úplatky.
Pomezní sudí Václav Filipovský upřel regulérní branku Novému Sedlu. Pak byl obviněn, že bere úplatky.

Témata:  sport, fotbal, filipovský, meder
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud