Jágr otevřel Síň slávy kladenského hokeje. Nechybí ani zlato z Nagana | iSport.cz
8. března 2018 • 18:11

Jágr otevřel Síň slávy kladenského hokeje. Nechybí ani zlato z Nagana

Autor:
Reklama
720p360p
Hokejové Kladno otevřelo Síň slávy. Jágr slavnostně přestřihl pásku
TOP VIDEA
PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři
LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlatá medaile z Nagana, první dres z Pittsburghu, brusle s typicky žlutými tkaničkami, společná fotografie s Mario Lemieuxem. Nebo malá replika Stanley Cupu. Artefakty od Jaromíra Jágra jsou ode dneška k vidění v Síni slávy kladenského hokeje, která byla včera otevřena v nákupním centru Oáza. Vybraná společnost už čítá 34 jmen, naposledy přibyli olympijští šampioni z Nagana – Libor Procházka a Pavel Patera.Síň slávy klubu, který úřadoval hlavně v sedmdesátých letech a získal celkem šest titulů, otevřeli vedle Jágra, nejvýraznější postavy klubu, i čerstvě uvedený Libor Procházka dvanáctiletou dcerkou Pavla Patery, která slavného otce zastupovala. Protože ten už v tu dobu byl na cestě do Prostějova, kde Rytíři usilovali o postup do semifinále WSM ligy.

Slavnostnímu aktu přihlížely i další kladenské osobnosti. Například Milan Nový, nejlepší střelec československé historie.

„Je super, že taková Síň slávy vznikla. Je to opravdu moc pěkné,“ pozval legendární útočník k návštěvě kladenského nákupního centra Oáza. Zájemci prosklené vitríny najdou hned kousek u vchodu, vstup je zdarma.

Velkou část tvoří předměty od Jaromíra Jágra. „Jsem rád, že něco takového vzniklo. Kladenský hokej si to zaslouží,“ reagoval 46letý veterán, jenž má kladný vztah k historii.

„Pamatuju si slova Ivana Hlinky, který říkal: Když neuznáváš historii hokeje a neznáš hráče, kteří to hráli před tebou, tak nikdy nemůžeš být kvalitní hokejista. To si často připomínám, něco na tom bude,“ vyprávěl Jágr, který se včera dlouze bavil se členy Síně slávy, například s někdejším skvělým bekem Františkem Kaberlem starším. Nechyběli ani další – například kanonýr Josef Vimmer nebo výtečný obránce Jaroslav Vinš.

Na zrodu Síně slávy se nejvíce podíleli Jiří Kalla, Jágrův synovec a současný marketingový šéf Rytířů, a Vít Heral, mluvčí klubu.

„Když to tady vidím, je to nádhera. Ta dřina stála za to,“ ulevil si Kalla, sám někdejší kladenský útočník.

A co o výstavě říká Jágrova maminka Anna, která všechny předměty dodala? Podívejte se na videu.

Hokejové Kladno otevřelo Síň slávy. Jágr slavnostně přestřihl pásku
720p 360p

V kladenské Síni slávy nechybí ani zlatá medaile z Nagana
V kladenské Síni slávy nechybí ani zlatá medaile z Nagana

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze