8. března 2018 • 18:11

Jágr otevřel Síň slávy kladenského hokeje. Nechybí ani zlato z Nagana

Autor:
Reklama
720p360p
Hokejové Kladno otevřelo Síň slávy. Jágr slavnostně přestřihl pásku
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlatá medaile z Nagana, první dres z Pittsburghu, brusle s typicky žlutými tkaničkami, společná fotografie s Mario Lemieuxem. Nebo malá replika Stanley Cupu. Artefakty od Jaromíra Jágra jsou ode dneška k vidění v Síni slávy kladenského hokeje, která byla včera otevřena v nákupním centru Oáza. Vybraná společnost už čítá 34 jmen, naposledy přibyli olympijští šampioni z Nagana – Libor Procházka a Pavel Patera.Síň slávy klubu, který úřadoval hlavně v sedmdesátých letech a získal celkem šest titulů, otevřeli vedle Jágra, nejvýraznější postavy klubu, i čerstvě uvedený Libor Procházka dvanáctiletou dcerkou Pavla Patery, která slavného otce zastupovala. Protože ten už v tu dobu byl na cestě do Prostějova, kde Rytíři usilovali o postup do semifinále WSM ligy.

Slavnostnímu aktu přihlížely i další kladenské osobnosti. Například Milan Nový, nejlepší střelec československé historie.

„Je super, že taková Síň slávy vznikla. Je to opravdu moc pěkné,“ pozval legendární útočník k návštěvě kladenského nákupního centra Oáza. Zájemci prosklené vitríny najdou hned kousek u vchodu, vstup je zdarma.

Velkou část tvoří předměty od Jaromíra Jágra. „Jsem rád, že něco takového vzniklo. Kladenský hokej si to zaslouží,“ reagoval 46letý veterán, jenž má kladný vztah k historii.

„Pamatuju si slova Ivana Hlinky, který říkal: Když neuznáváš historii hokeje a neznáš hráče, kteří to hráli před tebou, tak nikdy nemůžeš být kvalitní hokejista. To si často připomínám, něco na tom bude,“ vyprávěl Jágr, který se včera dlouze bavil se členy Síně slávy, například s někdejším skvělým bekem Františkem Kaberlem starším. Nechyběli ani další – například kanonýr Josef Vimmer nebo výtečný obránce Jaroslav Vinš.

Na zrodu Síně slávy se nejvíce podíleli Jiří Kalla, Jágrův synovec a současný marketingový šéf Rytířů, a Vít Heral, mluvčí klubu.

„Když to tady vidím, je to nádhera. Ta dřina stála za to,“ ulevil si Kalla, sám někdejší kladenský útočník.

A co o výstavě říká Jágrova maminka Anna, která všechny předměty dodala? Podívejte se na videu.

Hokejové Kladno otevřelo Síň slávy. Jágr slavnostně přestřihl pásku
720p 360p

V kladenské Síni slávy nechybí ani zlatá medaile z Nagana
V kladenské Síni slávy nechybí ani zlatá medaile z Nagana

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Aktuální zápasy
Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze