Autor: ČTK, adl
1
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Hokejisté Poruby vyhráli ve šlágru 7. kola první ligy doma nad Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech, ale neúplnou tabulku vedou už jen o skóre před Jihlavou. Dukla zvítězila doma nad nováčkem z Vrchlabí 5:3. Na třetí místo před Sokolov, který v úterý doma prohrál s Frýdkem-Místkem, se posunul Vsetín díky vítězství v Litoměřicích 4:3.

Kladno nastoupilo v Ostravě i s útočníkem Rostislavem Maroszem, který z týmu Rytířů jinak hostuje do konce ledna v extraligových Vítkovicích, a s obráncem Michalem Barinkou. Šestatřicetiletý zkušený bek odešel po sezoně strávené v Kladně také do Vítkovic a nastoupil na střídavý start.

Právě Marosz v šesté minutě před 999 diváky při omezené kapacitě hlediště otevřel skóre, v 18. minutě za domácí vyrovnal v přesilové hře Jakub Teper. Za 100 sekund vrátil Kladnu náskok Tomáš Guman, ale 35 sekund před koncem třetiny upravil na 2:2 Petr Stloukal.

V 35. minutě Rytíři potřetí vedli díky Vítězslavu Bílkovi, ale v polovině třetí třetiny v další početní výhodě vynutil prodloužení druhým gólem v utkání Teper. V nájezdech se trefili jen domácí Lukáš Endál a Markus Korkiakoski.

Jihlava nad Vrchlabím vedla od 16. minuty po brance Petera Lichance, ale hosté ještě v úvodním dějství vyrovnali díky Davidu Chalupovi. Ve druhé třetině získali Dukle dvoubrankový náskok Tomáš Harkabus s Tomášem Čachotským a na snížení Patrika Urbana odpověděli Tomáš Havránek s Michalem Poletínem. Výsledek pak už jen zkorigoval pět sekund před koncem v oslabení Martin Dubský.

Vsetín potřetí za sebou naplno bodoval, přestože v utkání dvakrát prohrával. Ve druhé třetině nejdříve odpověděl na gól Matěje Berana Radim Kucharczyk a na branku Petera Jánského z 45. minuty zareagoval za 73 sekund v přesilové hře Jan Kloz.

Stav otočil Adam Gajarský, domácí však v polovině závěrečné části v početní výhodě díky Pavlu Novákovi smazali ztrátu. V 55. minutě rozhodl ve prospěch Valachů Jan Bartko.

Sokolov předstihla i nově čtvrtá Slavia, jež zdolala na vlastním ledě Přerov 3:2. Pražané vedli v 18. minutě 2:0 díky trefám Daniela Kružíka a Petra Kafky. Zubři snížili 56 sekund před první pauzou díky přesilovkovému gólu Radka Čípa. Po 91 vteřinách závěrečné třetiny vrátil domácím dvoubrankový náskok David Šteiner. Přerov v další přesilovce už jen zkorigoval stav díky Vlastimilu Dostálkovi. Slavia tak vyhrála popáté za sebou.

Dokonalý obrat převedly Benátky nad Jizerou v domácím duelu s Ústím nad Labem a vyhrály 3:2 v prodloužení. Slovan vedl 2:0 díky brankám Daniela Vrdlovce a Michala Trávníčka, který v 38. minutě využil přesilovou hru. Za 35 sekund snížil Petr Wiencek, v čase 57:42 vyrovnal Kryštof Hrabík a po 42 vteřinách nastavení rozhodl Adam Dlouhý.

Bez bodu zůstává i po pátém vystoupení v sezoně poslední Kadaň, která utrpěla v Prostějově debakl 1:8. Za Jestřáby si připsali po třech bodech David Bartoš, Petr Chlán (oba 2+1) a Tomáš Jandus (1+2).

Kvůli karanténě vzhledem ke koronavirové nákaze v týmu nehrál Kolín v Havířově ani Třebíč doma proti Šumperku.

7. kolo první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Vrchlabí 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky: 16. Lichanec, 33. T. Harkabus, 38. Čachotský, 50. T. Havránek, 55. Poletín - 19. D. Chalupa, 43. P. Urban, 60. Dubský. Rozhodčí: Kika, Micka - Beneš, Zedník. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 615.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 39. Wiencek, 58. Hrabík, 61. A. Dlouhý - 16. Vrdlovec, 38. Trávníček. Rozhodčí: Jaroš, Wagner - Horažďovský, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 238.

Litoměřice - Vsetín 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: 29. M. Beran, 45. Jánský, 50. P. Novák - 32. a 55. Kucharczyk, 46. J. Kloz, 49. Gajarský. Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Coubal, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Prostějov - Kadaň 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Branky: 11. a 31. Chlán, 48. a 56. Bartoš, 22. P. Mrázek, 30. Hrníčko, 35. Žálčík, 48. T. Jandus - 27. Kottek. Rozhodčí: Vrba, Šudoma - Měkýš, Kučera. Vyloučení: 3:5, navíc Trefný (Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 648.

Slavia Praha - Přerov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Kružík, 18. P. Kafka, 42. Šteiner - 20. Číp, 46. Dostálek. Rozhodčí: Pešina, Šindel - Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 7:8, navíc P. Kafka (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 425.

Poruba - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 18. a 50. Teper, 20. Stloukal, rozhodující sam. nájezd Endál - 6. Marosz, 19. Guman, 35. V. Bílek. Rozhodčí: Šír, Hradil - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 999.

1. Kladno 34 21 3 5 5 130:84 74
2. Jihlava 34 18 6 4 6 130:78 70
3. Přerov 34 17 8 2 7 113:81 69
4. Vrchlabí 34 20 2 1 11 127:89 65
5. Poruba 2011 34 18 2 4 10 115:85 62
6. Vsetín 34 18 3 2 11 102:82 62
7. Litoměřice 34 16 5 3 10 128:110 61
8. Třebíč 34 17 1 5 11 103:89 58