Chance liga: Zlín padl s Kolínem, prohrála i Slavia. Slaví Dynamo B

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejisté Zlína po sestupu z extraligy po 42 letech zahájili působení v první lize domácí porážkou s Kolínem 1:4. Vítěz minulého ročníku Dukla Jihlava podlehla také na vlastním ledě Porubě 2:3 po samostatných nájezdech. Premiéru si odbyl tým Dynamo Pardubice B, který získal licenci od Vrchlabí, a v Sokolově vyhrál díky podařené třetí třetině 5:2.

Kozlové se ve Zlíně ujali vedení v 18. minutě díky brance Kryštofa Langa. Asistovala mu letní posila Hradce Králové, americký bek River Rymsha, který nastoupil za partnerský klub Mountfieldu na střídavý start. Po 53 sekundách druhé části zvýšil mistr světa z roku 2010 Petr Koukal a v polovině utkání upravil Lukáš Pajer už na 3:0.

V 35. minutě sice snížil v přesilové hře Antonín Honejsek, ale za 146 sekund vrátil Kolínu také v početní výhodě tříbrankový náskok Jan Veselý. Zlín měl střeleckou převahu (30:18), jeho gólman Libor Kašík inkasoval v prvních dvou třetinách z osmi střel čtyři branky a do závěrečné části jej nahradil Daniel Huf.

Jihlava, která po triumfu neúspěšně bojovala se 14. týmem extraligy Kladnem v baráži, se proti Porubě ujala vedení v polovině úvodní části díky Otakaru Šikovi, V 16. minutě vyrovnal Vojtěch Střondala. V čase 45:03 otočil stav Dominik Hrníčko, ale za 113 sekund odpověděl Vítězslav Brož a vynutil nastavení. V nájezdech se radovali Ostravané díky vítěznému gólu Jakuba Šlahaře.

Finalista minulého ročníku Vsetín splnil roli favorita proti Šumperku, který uhájil při redukci ze 17 na 14 celků příslušnost v první lize až v baráži s nejlepším celkem druhé ligy Táborem. Na vítězství 6:2 se podílel dvěma góly a asistencí Luboš Rob a rovněž tři body za branku a dvě přihrávky zaznamenal Daniel Klímek.

Zlínští hokejisté padli doma s Kolínem 1:4

Vítězný návrat do Vsetína si po 17 letech si vychutnal obránce Ondřej Němec. Mistr světa z roku 2010, který v minulé sezoně působil ve Zlíně, si připsal i asistenci. Ruský gólman Maxim Žukov se po přestupu z Jihlavy uvedl v prvním soutěžním zápase v dresu Valachů málem čistým kontem, nakonec ale dvakrát inkasoval v oslabení v poslední minutě.

Pardubické „béčko“, které bude hrát své domácí duel v Chrudimi, v Sokolově dvakrát dotáhlo ztrátu a třemi góly v poslední dvacetiminutovce rozhodlo o vítězství 5:2. Třemi asistencemi pomohl Michal Machač. Sokolovu vypomáhal ze Sparty i útočník Ostap Safin, jenž se vrátil po pěti letech ze zámoří a poslední tři sezony hrál na farmách Edmontonu.

Litoměřice, které ještě jako součást svazového projektu Dukla v minulém ročníku ovládly základní část, podlehly doma Přerovu 3:4. Tříbodový zisk zařídil Zubrům dvěma góly slovinský útočník Rok Macuh, který se ve 43. minutě postaral o vítěznou branku.

Pod vítězství Horácké Slavie Třebíče nad pražskou Slavii 5:1 se podepsal dvěma góly forvard Matěj Psota. Prostějov zdolal Frýdek-Místek 3:2 a ve 46. minutě o tom rozhodl útočník David Ostřížek. Letní posila Jestřábů z Komety Brno si připsala navíc i asistenci.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79