Pátá výhra v řadě, odnesl to Zlín. Poruba vládne první lize, Slavia padla

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Poruby porazili ve 13. kole první ligy doma Zlín 5:3 a po první čtvrtině základní části vedou o bod před Třebíčí, která vyhrála nad Prostějovem 2:1 až po samostatných nájezdech. Poslední Slavia nezabrala ani pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem a podlehla na vlastním ledě Jihlavě 2:3.

Poruba natáhla vítěznou sérii na pět zápasů a neztratila během ní ani bod. Nezastavil ji ani Zlín, který po sérii čtyř vítězství podruhé za sebou prohrál a po sestupu z extraligy mu patří po sedmi prohrách z 13 utkání až 10. pozice. V Ostravě Berani třikrát dotáhli ztrátu, ale nakonec neuspěli. V čase 56:59 rozhodl Radim Toman, pojistku přidal Tomáš Šoustal.

Třebíč doma i v sedmém vystoupení v sezoně vyhrála. V 25. minutě v přesilové hře skóroval hostující Tomáš Jiránek a za necelé čtyři minuty také v početní výhodě odpověděl Vojtěch Šilhavý. V nájezdech rozhodl v sedmé sérii Erik Meluzín.

Slavii po odvolaném Jiřím Veberovi převzal Tvrzník, ale čtvrtou prohru v řadě neodvrátil, i když Pražané po první třetině vedli 2:0. V 5. minutě se trefil Šimon Szathmáry a 51 sekund před první pauzou využil přesilovku Vladislav Houška.

V polovině utkání zahájil obrat Otakar Šik, ve 43. minutě vyrovnal Patrik Miškář a 29 sekund před koncem dal v přesilovce vítěznou branku opět Šik. Za Slavii nastoupil i obránce Vladimír Roth, který přišel na měsíční hostování z Třince. Bývalý hráč červenobílých hrál naposledy v minulé sezoně v Kometě Brno.

Třetí Přerov, který má stejně jako Poruba dva zápasy k dobru, bodoval i v 11. utkání a z toho posedmé vyhrál. Doma zdolal Sokolov 3:2, třebaže už po 130 sekundách prohrával 0:2. V čase 1:51 využil přesilovou hru Tomáš Vracovský a za 19 vteřin se prosadil Ondřej Jurčík.

Ve druhé třetině smazali ztrátu Antonín Pechanec s Davidem Březinou, který pět sekund před pauzou využil početní výhodu. V další přesilovce po 65 sekundách třetí třetiny rozhodl Jakub Kubeš.

Čtvrté ze šesti utkání venku v sezoně vyhrály Litoměřice, které uspěly ve Frýdku-Místku po výsledku 5:2. Gólem a asistencí k tomu pomohl Přemysl Svoboda. Za domácí nastoupil na střídavý start z Třince Erik Hrňa. Čtyřnásobný extraligový mistr s Oceláři se rozehrává v partnerském týmu po zranění.

Kolín zdolal Vsetín 3:1 a zabral po pěti porážkách, při kterých nezískal ani bod. Třemi asistencemi k tomu přispěl Zdeněk Král, který je s 18 body za pět branek a 13 přihrávek nejproduktivnějším hráčem soutěže. Vsetín prohrál šestý z posledních sedmi zápasů.

Pardubice B zdolaly v Chrudimi předpolední Šumperk 3:2 po samostatných nájezdech a radovaly se po sérii tří proher. Dynamo sice v rozstřelu prohrávalo už 0:2, ale v šesté sérii rozhodl Tomáš Urban.

13. kolo první hokejové ligy:

Poruba - Zlín 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 5. Vildumetz, 25. Gřeš, 48. Berisha, 57. R. Toman, 59. T. Šoustal - 24. Honejsek, 26. Gazda, 50. P. Sedláček. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Blažek, Bezděk. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1469.

Slavia Praha - Jihlava 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Szathmáry, 20. Houška - 31. a 60. Šik, 43. Miškář. Rozhodčí: Grygera, Jechoutek - Beneš, Thuma. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci 754.

Kolín - Vsetín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Pajer, 24. Ouřada, 44. Cibák - 5. M. Voženílek. Rozhodčí: Zavřel, Čáp - Baxa, J. Dědek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0 Diváci: 668.

Přerov - Sokolov 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Pechanec, 40. Březina, 42. Kubeš - 2. Vracovský, 3. Jurčík. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Vašíček, Pěkný. Vyloučení: 6:9, navíc J. Pohl (Sokolov) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 872.

Frýdek-Místek - Litoměřice 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky: 14. Dostálek, 46. Vrdlovec - 4. Chlubna, 7. P. Svoboda, 18. Válek, 29. Guman, 39. Kuťák. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Diváci: 774.

Třebíč - Prostějov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Šilhavý, rozhodující sam. nájezd Meluzín - 25. Jiránek. Rozhodčí: R. Svoboda, Kostourek - Kleprlík, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 832.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79