Vsetín ovládl derby se Zlínem. Jihlava padla, slaví Třebíč i Slavia

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté Zlína podlehli ve 17. kole první ligy v derby na ledě Vsetína 1:4 a klesli v tabulce druhé nejvyšší soutěže na 12. místo. Vedoucí Poruba prohrála v Přerově 2:3 a její náskok se před nově druhou Třebíčí snížil na jediný bod. Horácká Slavia doma zdolala Kolín 3:2.

Vsetín vyhrál i třetí zápas pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Weintritt, Radim Kucharczyk. Zlín naopak podruhé za sebou nebodoval a vyhrál jediný z posledních pěti utkání. V 7. minutě domácí fanoušky ve vyprodaném hledišti Na Lapači rozjásal v přesilové hře Vít Jonák a v polovině utkání upravil Luboš Rob na 2:0.

Ve 49. minutě snížil Jiří Suhrada, ale v čase 52:05 podruhé v utkání skóroval Jonák a 109 sekund před koncem při power play pečetil výsledek Pavel Jenyš. Vsetín ovládl i druhé valašské derby v sezoně, ve 4. kole vyhrál ve Zlíně 2:0.

Poruba si připsala teprve druhou porážku z uplynulých devíti duelů. Po 46 sekundách Ostravanům získal náskok Kanaďan Aaron Berisha a ve 13. minutě jej navýšil Vít Christov. Zubři snížili 101 sekund před koncem první třetiny díky Davidovi Březinovi, který ve 42. minutě svým druhým gólem vyrovnal. Obrat dovršil v čase 47:08 v přesilové hře Jan Svoboda.

Třebíč doma vyhrála i devátý zápas v ročníku. V 6. minutě otevřela skóre díky brance Davida Turečka. Kozlové na začátku druhé třetiny během 130 sekund otočili stav díky dvěma gólům Jana Veselého, který v druhém případě využil přesilovku čtyř proti třem. V 38. minutě smazal ztrátu Tureček a 25 sekund před koncem rozhodl v početní výhodě Matěj Psota. Kolín venku popáté v řadě nebodoval.

Jihlava si připsala druhou prohru z posledních osmi duelů a klesla po porážce v Pelhřimově se Šumperkem 3:4 v prodloužení ze druhého na třetí místo. Dukla prohrávala už 1:3, ale dvěma góly ve 22. a 29. minutě vyrovnal Radek Pořízek. V čase 62:51 ale zajistil Drakům vítězství také svou druhou brankou v utkání Jiří Průžek.

Třetí z posledních čtyř zápasů vyhrála praská Slavia, která zvítězila v Litoměřicích 3:0. V čase 6:18 minutě dostal Pražany do vedení Robin Všetečka, ve 26. minutě zvýšil Jaroslav Brož a necelých pět minut před koncem dovršil výsledek v oslabení při power play do prázdné branky Tomáš Knotek. Gólman Roman Málek udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Frýdek-Místek vyhrál v Sokolově 3:1 a dvěma góly se na tom podílel Oskar Haas. Poslední zůstávají Pardubice B, které podlehly v Prostějově 1:2 v prodloužení. V čase 62:49 rozhodl Vilém Burian a dvěma asistencemi se na úspěchu podílel Jaromír Pytlík, který se po zranění v Prostějově rozehrává na střídavý start z extraligového Kladna.

17. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Šumperk 3:4 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. a 29. Pořízek, 11. T. Harkabus - 16. a 63. Průžek, 5. Š. Jelínek, 22. Kohút. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 706.

Litoměřice - Slavia Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Všetečka, 26. J. Brož, 56. T. Knotek. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1570.

Prostějov - Pardubice B 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Maruna, 63. Burian - 15. Herčík. Rozhodčí: Cabák, Hucl - Kráľ, O. Veselý. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1125.

Přerov - Poruba 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 19. a 42. Březina, 48. Jan Svoboda - 1. Berisha, 13. Christov. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Peluha, Vašíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1241.

Sokolov - Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 27. Kverka - 14. a 60. Haas, 22. Lyszczarczyk. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Belko, Baxa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 483.

Vsetín - Zlín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 7. a 53. Jonák, 30. Rob, 59. Jenyš - 49. Suhrada. Rozhodčí: Koziol, Kubičík - Komínek, Kučera. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Třebíč - Kolín 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. a 38. Tureček, 60. Psota - 21. a 23. J. Veselý. Rozhodčí: Skopal, Petružálek - Polák, Roischel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 913.

1. Třebíč 52 28 6 3 15 143:118 99
2. Vsetín 52 31 1 2 18 156:120 97
3. Poruba 2011 52 23 9 5 15 167:138 92
4. Prostějov 52 25 4 8 15 155:141 91
5. Litoměřice 52 23 6 6 17 164:145 87
6. Zlín 52 21 6 5 20 140:128 80
7. Jihlava 52 22 4 6 20 132:144 80
8. Přerov 52 19 5 12 16 132:125 79