Start předkola v Chance lize: O výhře Slavie rozhodl Beran, slaví i Dynamo B

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Pardubic B a pražské Slavie vstoupili v domácím prostředí úspěšně do předkola play off první ligy. Záložní tým Dynama porazil v Chrudimi Přerov 4:0 a Slavia vyhrála nad Jihlavou 3:2 v prodloužení. Série na dva vítězné zápasy pokračují ve středu v Přerově a v Pelhřimově, kde působí jihlavská Dukla. Případné rozhodující duely by se hrály na stejných místech ve čtvrtek.

Pardubice B navázaly na konec základní části, kterou uzavřely třemi výhrami z posledních čtyř zápasů a postoupily z 10. místa na úkor Sokolova. Proti Přerovu se ujaly vedení po 156 sekundách díky brance Daniela Rákose a v 9. minutě přidal druhý gól v přesilové hře Tomáš Urban. Ve druhé třetině pojistil náskok Michal Pochobradský a v 48. minutě pečetil výsledek obránce Jan Zdráhal. Gólman David Honzík díky 16 úspěšným zákrokům přidal ke dvěma nulám v základní části další čisté konto v play off. Zubři neprodloužili sérii tří výher venku.

Slavia, která slavila postup do play off také až v pátečním závěrečném kole po úspěchu v Kolíně, natáhla vítěznou šňůru na sedm utkání. V Edenu otevřel skóre až v čase 23:56 Matouš Jan Kucharčík a v 28. minutě zvýšil náskok Robin Všetečka. Ještě ve druhé třetině zkorigoval stav Radim Toman a v 51. minutě vynutil v početní výhodě nastavení Tomáš Harkabus. V čase 67:19 rozhodl Matěj Beran. Dukla prohrála šestý z uplynulých sedmi duelů.

Předkolo play off Chance ligy - 1. zápasy:

Pardubice B - Přerov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Rákos, 9. T. Urban, 36. Pochobradský, 48. J. Zdráhal. Rozhodčí: Micka, Mejzlík - Polák, Vašíček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 588.

Slavia Praha - Jihlava 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 24. Kucharčík, 28. Všetečka, 68. Matěj Beran - 36. R. Toman, 51. Harkabus. Rozhodčí: Zeliska, Zubzanda - Zídek, Pěkný. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1918.