Ústí a Jihlava chtějí změny pravidel | iSport.cz
26. května 2009 • 15:56

Ústí a Jihlava chtějí změny pravidel

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Robert Kysela
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Generální manažeři prvoligových hokejových celků Ústí nad Labem a Jihlavy Robert Kysela a Bedřich Ščerban by rádi prosadili změnu pravidel pro postup do extraligy.Nelíbí se jim současný model baráže, ve kterém se utkávají nejhorší celek nejvyšší soutěže s vítězem první ligy.

Kysela se Ščerbanem by uvítali, kdyby do extraligy mohl nejlepší tým první ligy postoupit přímo nebo kdyby baráž hrálo více celků; například dva z extraligy a dva z první ligy.

"Byla by to zajímavá, divácky atraktivní konfrontace, která je rovněž spravedlivější než dosavadní baráž, která zvýhodňuje poslední tým extraligy," řekl Kysela spolupracovníkovi ČTK.

Podobný model baráže s více týmy má například Švédsko.Podle Kysely je nelogické a nespravedlivé, že z první hokejové ligy přímo sestupují dva týmy, ale vítěz soutěže nemá právo přímého postupu.

"První liga je v současnosti poněkud diskriminovanou soutěží. Kdo má potřebnou výkonnost a finanční zajištění, měl by dostat šanci postoupit v rovné soutěži," podotkl Kysela.

Nevýhodný je podle něj i současný model první ligy, ve které hraje šestnáct mužstev. "Nemůže se proto hrát čtyřkolově jako extraliga, kde je čtrnáct týmů," uzavřel ústecký manažer.

Šance, že by ke změně došlo již v příští sezoně, je ale nulová. Model baráže se měnit nebude.

Podobné návrhy na změnu postupových a sestupových klíčů mezi extraligou a první ligou se objevují delší dobu. Stávající model však platí od sezony 1997/98. Pouze v roce 2007 se baráž nehrála, neboť Ústí nad Labem nahradilo přímo Vsetín, který byl z extraligy vyloučen.

V minulé sezoně Severočeši vyhráli první ligu, ale v baráži nestačili na Mladou Boleslav.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud