Obránce Němec oslavil Štědrý den a premiéru v CSKA dvěma góly

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Obránce Ondřej Němec má za sebou povedenou sváteční premiéru v dresu nejlepšího týmu Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva. Český reprezentant na Štědrý den dvěma góly výrazně přispěl k vítězství armádního celku 5:4 na lede Dinama Riga.

Němec, který do CSKA přišel minulý týden z Atlantu Mytišči, se poprvé trefil v 27. minutě, kdy v přesilové hře snížil na 2:3. V úvodu třetí třetiny v další početní výhodě překonal českého brankáře Jakuba Sedláčka znovu a postaral se o vyrovnání na 4:4. Vítěznou branku o chvíli později přidal Stephane Da Costa.

Prosadil se také Tomáš Netík, jeho branka však Slovanu Bratislava k bodům nepomohla. Český útočník sice v poslední třetině přispěl k obratu z 1:3 na 4:3, hostující Nižněkamsk ale třemi góly v posledních dvou minutách dokázal strhnout vítězství na svou stranu.

V souboji českých sourozenců uspěl útočník Jan Kovář z Magnitogorsku. Sám sice bratra Jakuba v brance Jekatěrinburgu nepřekonal, ale v druhé třetině přihrál na vítěznou trefu Sergeji Mozjakinovi a v závěru utkání si gólovou spolupráci zopakovali ještě jednou. Domácí Metallurg vyhrál 3:0.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Novosibirsk 1:4,
Dinamo Riga - CSKA Moskva 4:5 (za hosty Němec 2+0),
Slovan Bratislava - Nižněkamsk 4:6 (za domácí Netík 1+0, Vondrka, Nedorost oba 0+1),
Barys Astana - Kazaň 1:4 (za hosty Vrána 0+1),
Čeljabinsk - Lada Togliatti 2:1,
Magnitogorsk - Jekatěrinburg 3:0 (Jan Kovář 0+2),
Ufa - Omsk 3:4 v prodl. (za hosty Sobotka 0+1),
Čerepovec - Dynamo Moskva 5:2,
Nižnij Novgorod - HK Soči 3:2 v prodl.,
Dinamo Minsk - Petrohrad 2:1 po sam. nájezdech.