27. prosince 2017 • 20:06

Kovář vychytal v nájezdech Petrohrad! Polák zařídil výhru, trefil se i Nakládal

Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink

Brankář Jakub Kovář pomohl hokejistům Jekatěrinburgu vybojovat cenné vítězství nad nejlepším týmem Kontinentální ligy Petrohradem. Jeho tým zdolal obhájce Gagarinova poháru 4:3, český gólman v zápase kryl 38 střel. Suverénní lídr soutěže Petrohrad utrpěl v 45. utkání základní části teprve třetí porážku v normální hrací době.

Kovářovi se povedlo v první třetině zneškodnit trestné střílení hvězdného Pavla Dacjuka. Čisté konto držel až do 29. minuty, kdy ho překonal Sergej Plotnikov a snížil na 1:2. Domácí dokázali ještě dvakrát odskočit favoritovi na rozdíl dvou branek, konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě svou druhou trefou Nikita Gusev.

Za vítěze dvakrát skóroval Jevgenij Česalin. Jekatěrinburg vyhrál pátý z posledních šesti zápasů a je čtvrtý ve Východní konferenci.

Útočník Vojtěch Polák rozhodl v samostatných nájezdech o výhře Chanty-Mansijsku nad Nižněkamskem 4:3. Jeho tým předtím v čase 59:35 odvrátil porážku v normální hrací době díky gólu Veliho-Mattiho Savinainena při přesilovce umocněné odvoláním brankáře.

Obránce Jakub Nakládal poslal sedmým gólem v sezoně Jaroslavl do vedení 2:1 na ledě Čeljabinsku, kde Lokomotiv nakonec prohrál 2:3. Brankář Pavel Francouz přispěl k vítězství Traktoru 42 zákroky.

Porážku naopak utrpěl Dominik Furch v brance Omsku, který podlehl Ufě 1:2. Zápas rozhodl v 56. minutě Anton Burdasov.

Magnitogorsk bez distancovaného útočníka Jana Kováře zdolal Dynamo Moskva 5:1. Hvězdou zápasu byl Matt Ellison, který dal hattrick. Kovář si odpykal jednozápasový trest za faul v pondělním utkání s Petrohradem.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - HK Soči 4:3, Omsk - Ufa 1:2, Barys Astana - Kazaň 2:5, Chanty-Mansijsk - Nižněkamsk 4:3 po sam. nájezdech (rozhodující nájezd V. Polák), Čeljabinsk - Jaroslavl 3:2 (za hosty Nakládal 1+0), Jekatěrinburg - Petrohrad 4:3, Magnitogorsk - Dynamo Moskva 5:1, Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:5.

Témata:

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>