Skvělý Hrubec vychytal nulu ve finále KHL! Omsk dělí od titulu jediná výhra

Autor: ČTK, ros
0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Šimon Hrubec vychytal všechny střelce CSKA Moskva v pátém utkání finálové série Kontinentální hokejové ligy a Omsk po vítězství 2:0 dělí jediná výhra od premiérového zisku Gagarinova poháru. Český gólman na ledě vítěze základní části a obhájce titulu z roku 2019 nekapituloval po žádné z 26 střel na branku a připsal si počtvrté v letošním play off čisté konto. Za stavu 3:2 na zápasy se další duel odehraje ve středu na ledě Omsku v Balašiše.

O třetí výhře Avangardu rozhodli ve druhé třetině obránce Damir Šaripzjanov a gólem v oslabení americký útočník Reid Boucher. Hosté, kteří o titul bojují bez zraněného Jiřího Sekáče, přečkali i závěrečný tlak, při němž Brendan Leipsic trefil tyč. O vítězství už Avangard nepřišel ani při power play a Hrubec zůstal poprvé ve finále nepřekonán.

Omsk, který dosud slavil jediný titul ještě v éře ruské superligy v roce 2004, se vrátil v sérii do vedení. Finále zahájil vítězstvím, ale pak dva zápasy ztratil a nyní navázal na sobotní výhru v prodloužení.