Pinc odchází do Jekatěrinburgu | iSport.cz
8. července 2008 • 16:19

Pinc odchází do Jekatěrinburgu

Autor: ČTK
Marek Pinc
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
INSIDER: Ondrášek by se hodil Slavii, říká Vízek. Který sudí se "zbláznil"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový gólman Marek Pinc je na odchodu do Jekatěrinburgu, kde bude další českou posilou v nově vytvořené Kontinentální hokejové lize.Devětadvacetiletý účastník posledních dvou mistrovství světa dostal od Vítkovic souhlas k přestupu a v Rusku dolaďuje podmínky kontraktu.

"Bylo to na Markovo přání. Chtěl být v týmu jedničkou, což jsme mu nemohli slíbit, takže využil nabídku odejít," uvedl na klubovém webu vítkovický trenér a generální manažer Alois Hadamczik.

Pinc minulou sezonu zahájil ve Vítkovicích, ale v jejím průběhu ho klub uvolnil na hostování do Liberce. Na letní přípravu se však vrátil do Ostravy a znovu se měl poprat o místo jedničky se zkušeným Martinem Pruskem. Na Pincovu pozici nyní povýší týmová trojka Jakub Štěpánek.

"Oba to jsou vynikající brankáři. Třetím by měl být Vošvrda, se kterým se počítá i v reprezentační dvacítce," podotkl Hadamczik.

Jekatěrinburg angažoval už třetí českou posilu. Dres účastníka nové Kontinentální ligy budou oblékat i obránce Radek Philipp, který přišel z Ufy, a bývalý útočník Plzně Tomáš Divíšek.

Témata:  sport, hokej, Rusko, khl
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud