Osmifinále Ligy mistrů? 2381 diváků. Hlinka: Nebudu to komentovat
Utkaly se jedny z nejlepších hokejových klubů v Evropě, přesto byl zájem diváků chladný. První ročník obnovené Ligy mistrů se přehoupl do vyřazovací fáze – osmifinále. V úterý v úvodním duelu Sparta hostila švédský Linköping, vítězství hostů ale sledovalo necelých dva a půl tisíce fanoušků.
V takové atmosféře bývá slyšet každý odraz puku nebo pokyn trenéra. Duel Sparty s Linköpingem navštívilo 2381 lidí. „Nepřekvapilo mě to. Čekal jsem to. Myslím, že… Nevím. Nebudu to komentovat,“řekl k návštěvě sparťanský útočník Jaroslav Hlinka.
Celkový zájem o Ligu mistrů v Česku je zklamáním. Návštěvnost na utkání Sparty se ani v základní skupině nikdy nepřehoupla přes 2500. „Vím, že tahle soutěž bohužel není pro diváky dost atraktivní. Tím pádem jsme to klasické prostředí moc neměli a třeba to bude v Linköpingu hlasitější a i nás to nakopne. Na druhou stranu na derby bylo skoro deset tisíc a stejně jsme góly nedali,“ litoval po prvním osmifinále kouč Josef Jandač.
Přitom pro Spartu je účast v Lize mistrů velice důležitá. Před startem soutěže dokonce majitel holdingu, jenž klub vlastní, Petr Speychal přišel do šatny a měl před hráči proslov. „Řekl svou představu, že mu velmi záleží na tom, jak se Sparta bude prezentovat v Lize mistrů,“ přiznal Jandač v zápasovém bulletinu před derby.
Dokonce připustil, že účast v Lize mistrů, jež začala ve druhé polovině srpna, ovlivnila start jeho týmu do české extraligy, který nebyl moc podařený. Sparťané z prvních čtyř utkání tři prohráli. „Jako realizační tým jsme Lize mistrů dost uzpůsobili přípravu, trénovali jsme trochu jinak, než v minulých letech. A možná jsme to trochu odnesli v začátku extraligy.“
Návštěvnost na Spartě v Lize mistrů |
Växjö 5:4 - 1985 diváků KalPa 2:3 2038 Mannheim 6:3 2448 Linköping 1:2 2381 |