Liga mistrů: Sparta zdolala Němce 3:1 a postupuje z prvního místa

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Sparta dokázala jako jediný český zástupce postoupit do osmifinále vyřazovacích bojů Ligy mistrů po vítězství 3:1 na ledě německého Bremerhavenu. O triumfu rozhodli Michal Moravčík, Filip Chlapík a Patrik Prymula. Pražané nakonec skupinu A ovládli, z druhého místa postupuje Växjö. Mladá Boleslav padla na hřišti Curych Lions 3:7. Bruslaři tak prohráli všech šest zápasů ve skupině B a se ziskem jednoho bodu skončili poslední.

Ze skupiny A postoupila Sparta a Växjö

Sparta bude při losu osmifinále mezi nasazenými celky a dostane soupeře ze druhých míst. První zápasy bojů o čtvrtfinále jsou na programu 16. a 17. listopadu a odvety o týden později.

Po bezbrankové úvodní třetině, v které mohli jít do vedení hned v úvodu při vyloučení Tomáše Dvořáka domácí, se radovala z úvodní branky ve 25. minutě Sparta. Zdeněk Doležal sice z brejku gólmana Maximiliana Franzreba nepřekonal, ale z dorážky se trefil obránce Michal Moravčík.

Po 84 sekundách závěrečné části zvýšil střelou z levého kruhu k protější tyči Filip Chlapík. V 50. minutě se odrazil puk k Mitchellu Wahlovi, který překonal Jakuba Neužila. Výhru Sparty ale při power play domácích, v jejichž sestavě nechyběli český bek Stanislav Dietz a útočník Dominik Uher, pojistil 65 sekund před koncem Patrik Prymula.

Konečná tabulka skupiny A:

1. Sparta 6 3 2 0 1 17:10 13
2. Växjö 6 3 0 1 2 14:10 10
3. Bremerhaven 6 3 0 0 3 10:15 9
4. TPS Turku 6 1 0 1 4 10:16 4

Boleslav padla ve skupině i pošesté

Mladá Boleslav i bez řady opor v Curychu třikrát vedla. V 5. minutě v přesilové hře otevřel skóre Adam Raška, za půl minuty sice vyrovnal Chris Baltisberger, ale v čase 8:51 vrátil hostům vedení střelou z pravého kruhu Miloš Kelemen. Za 33 sekund odpověděl Denis Malgin a ve 13. minutě se po přihrávce Jakuba Kotaly prosadil opět Kelemen.

Ještě v první třetině ale v přesilové hře zahájil obrat Sven Andrighetto a ve 24. minutě dostal domácí poprvé do náskoku Marc Aeschlimann. Před polovinou závěrečné části Curych výhru pojistil, když se podruhé v utkání prosadil Andrighetto a gólmana Marka Schwarze překonali ještě Josh Quenneville v přesilovce a bývalý hráč pražského Lva v KHL Justin Azevedo.

Domácí: 05:09. Baltisberger, 09:24. Malgin, 15:50. Andrighetto, 23:06. Aeschlimann, 48:15. Andrighetto, 49:37. Quenneville, 54:39. Azevedo

Hosté: 04:39. Raška, 08:51. Kelemen, 12:20. Kelemen

Domácí: Waeber (Flüeler) – Weber, Geering (C), Noreau, Marti, Guebey, Baltisberger, Trutmann, Aeschlimann – Azevedo, Malgin, Quenneville – Baltisberger, Roe, Andrighetto – Sigrist, Krüger (A), Hollenstein – Diem, Schappi (A), Pedretti.

Hosté: Schwarz (Rúžička) – Pláněk (A), Pýcha, Vacík, Bernad, Jasečko, Šidlík – Kotala, Raška, Kelemen – Grim, Claireaux, Dufek – Stránský (A), Závora, Eberle (C) – Snášel, Simon.