Bitkař Philadelphie Wayne Simmonds: Za Jágra bych dal život! | iSport.cz
15. října 2011 • 14:00

Bitkař Philadelphie Wayne Simmonds: Za Jágra bych dal život!

Autor: Blesk Pavel Skořepa
TOP VIDEA
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedí vedle sebe v kabině, při vyjížďkách na venkovní zápasy spí na jednom pokoji. Noví borci v dresu Philadelphie Jaromír Jágr (39) a Wayne Simmonds (23) začínají být parťáky na život a na smrt.Co na tom, že jeden je hvězda NHL a druhý tvrďák, který vletí do každého souboje po hlavě a když má šanci, zahodí rukavice a popere se. „Položil bych za něj život,“ řekl Blesku lehce v nadsázce jeden z mála hráčů tmavé pleti v zámořské soutěži. Jarda se tak na ledě nemusí ničeho bát.

Tvrdý hit, zákrok na hlavu nebo jiná záludnost? Hvězdy NHL jsou proti takovým zákrokům chráněny ostrými hochy. I Jágr jednoho takového má.

„Byl bych první, kdo by se o případného protivníka postaral. Kdyby Jardovi provedl nějakou surovost, okamžitě bych na něj vystartoval,“ přispěchal s rychlou reakcí hokejista, který se nesoustředí jen na mlácení protihráčů. Simmonds totiž jako jeden z mála takových umí i dávat góly.

I když mají na ledě každý úplně jinou roli, ve Philadelphii je potkal stejný osud.

Před letošní sezonou posílili kádr Flyers – Jágr přišel z Omsku, Simmonds z Los Angeles – pak navíc našli své jmenovky vedle sebe v kabině. A aby toho nebylo málo, při venkovních zápasech spolu bydlí na pokoji.

Z hlasu kanadského mladíčka je cítit, že má k hokejové legendě velký respekt. „Každému se nepoštěstí sedět v šatně po boku takové hvězdy. S Jardou je navíc neskutečná legrace. Pořád se směje, vtipkuje a pokud potřebuju, poradí mi,“ prozradil Simmonds.

Českého parťáka si nemůže vynachválit. „Pokaždé má úsměv od ucha k uchu a takový je pořád. Do kabiny přinese hromadu dobré nálady.“

Wayne Simmonds (vpravo) v souboji s Ryanem McDonaghem z New Yorku Rangers
Wayne Simmonds (vpravo) v souboji s Ryanem McDonaghem z New Yorku Rangers

Kanaďan původem z Afriky
- Wayne Simmonds se narodil 26. srpna 1988 v Scarborought v Kanadě
- Jeho prapředci přišli z Afriky do Nového Skotska v 19. století
- V NHL odehrál tři sezony za Los Angeles Kings – během 252 zápasů získal 99 bodů
- Letos v létě přestoupil do Philadelphie Flyers, kde hraje v útoku s Jágrem
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud