Jágr vs. Crosby: Radoval se Čech, vteřinu před koncem prodloužení

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sekundu před koncem prodloužení rozhodl Scott Hartnell svým druhým gólem v zápase o vítězství hokejistů Philadelphie na Pittsburghem 3:2. Jednou asistencí se podílel na výhře český útočník Jakub Voráček. Penguins prohráli po jedenácti vyhraných zápasech, což byla nejdelší vítězná série v tomto ročníku NHL.

Pittsburgh vedl po dvou třetinách 2:0, ale v úvodu třetí části při vyloučení Zbyňka Michálka snížil za Voráčkova přispění Kimmo Timonen.

V 45. minutě pak vyrovnal nejlepší střelec Flyers Hartnell a v čase 64:59 svým 35. gólem v sezoně zajistil Philadelphii vítězství nad druhým týmem Atlantické divize. Philadelphia se po výhře v prodloužení k Pittsburghu přiblížila na rozdíl dvou bodu.

Jaromír Jágr se v utkání proti svému někdejšímu zaměstnavateli neprosadil, mohl se však radovat ze třetího vítězství ve čtvrtém duelu s Penguins po svém návratu do NHL.

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 45. a 65. Hartnell, 41. Timonen (Voráček) - 14. Adams, 40. Malkin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19.927.