Nejlepší střelec NHL Stamkos dvěma góly pokořil Washington

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

UVNITŘ TABULKY NHL | Nejlepší střelec NHL Steven Stamkos si v pondělním utkání proti hokejistům Washingtonu připsal 57. a 58. gól v sezoně a zařídil vítězství Tampy Bay 4:2. Zároveň zaznamenal svůj 12. vítězný gól, když 63 sekund před koncem třetí třetiny překonal Michala Neuvirtha v brance Capitals a zlomil nerozhodný stav 2:2. Další trefu přidal v závěru do prázdné branky při power play Washingtonu.

Capitals si porážkou zkomplikovali cestu za postupem do play off, dva zápasy před koncem základní části drží na osmém místě tabulky Východní konference jen dvoubodový náskok před devátým Buffalem. Sabres mají jeden zápas k dobru.

"Je to těžká porážka. Tvrdě jsme makali, ale nakonec nemáme ani bod," litoval Michal Neuvirth, který až do 38. minuty hájil čisté konto.

Pak však během 25 sekund dvakrát kapituloval a Tampa otočila skóre na 2:1. V 57. minutě sice vyrovnal Jason Chimera, závěr ovšem patřil Stamkosovi.

Dvaadvacetiletý kanonýr při rozhodující akci doklepl puk za Neuvirthova záda poté, co český gólman pouze vyrazil střelu od modré čáry. Dvě sekundy před koncem pak Stamkos z těžkého úhlu a v kleče skóroval do prázdné branky podruhé.

Tampa už ztratila šanci na play off, Stamkos však v posledních třech zápasech může pokořit hranici 60 gólů. To se za posledních 15 let povedlo pouze Alexandru Ovečkinovi, který v sezoně 2007-2008 nastřílel 65 branek.

Kings se přiblížili play off

Účasti ve vyřazovacích bojích se výrazně přiblížili hokejisté Los Angeles, kteří porazili 2:0 Edmonton a ve vyrovnané tabulce Západní konference zvýšili svůj náskok před devátým Dallasem na čtyři body.

Kings dlouho hráli s Oilers nerozhodně 0:0, až v první minutě třetí třetiny vstřelil klíčový vedoucí gól Vjačeslav Vojnov, dvaadvacetiletý obránce z ruského Čeljabinsku, který hraje svou první sezonu v NHL. Gólovou pojistku pak přidal v 58. minutě další nováček Dwight King.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Jonathan Quick, jenž zneškodnil všech 19 střel Edmontonu a připsal si jubilejní desáté čisté konto v sezoně, což je nejvíc ze všech gólmanů v lize.