Jágr: NHL chce postup Pittsburghu, my si ale nesmíme stěžovat | iSport.cz
Zdeněk Janda
11. dubna 2012 • 04:59

Jágr: NHL chce postup Pittsburghu, my si ale nesmíme stěžovat

Autor: Zdeněk Janda, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Vémola promluvil o Mikuláškovi, rozchodu i drogách: Pešta? Bulík, ale něco dokázal
Soupeři Plzně a Liberce v EL: Tvrdí Dánové, na Rumuny útočí korona
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejsledovanější série úvodních zápasů play off NHL je podle všeho jasná. A pro českého fanouška ještě více. Malkinův Pittsburgh totiž změří síly s Philadelphií Flyers, za kterou po svém návratu do Severní Ameriky válí Jaromír Jágr. A jako by mu „Tučňáci“ byli souzeni. Před jeho odchodem do Evropy se mu právě tým Maria Lemieuxe postavil do cesty jako poslední. „Neřeším to, soustředím se jen na hokej,“ zůstává česká ikona v klidu.Fans Penquins však kladenskému odchovanci stále neodpustili, že si po svém návratu do zámoří vybral právě největšího nepřítele Pittsburghu – nenáviděné Flyers. 

„Lidi si berou hodně osobně, že hraju jinde. To vím. Ale copak jsem udělal něco špatnýho? Nemíním se neustále obhajovat, to nemám zapotřebí... Prostě hraju za Flyers, to je všechno," hájí se Jágr.

Právě dramatického souboje v play off jsou pro Jágra tím hlavním lákadlem. „Hokej je v něm o něčem jiném, zápasy jsou víc sledované, pro hráče vzrušující. Každá chyba a gól mohou rozhodnout. Člověk se chystá na celou bitvu, která může mít až sedm zápasů, nejenom na jedno utkání. A pokud je inteligentní a něco zkazí, má ještě šanci vymyslet jinou úspěšnou strategii, která to může změnit. Jsou to vlastně šachy. Nikdy není konec, dokud skutečně není konec.“

Jaromír Jágr se na vypjaté souboje v play off proti Pittsburghu moc těšíJaromír Jágr se na vypjaté souboje v play off proti Pittsburghu moc těšíFoto Reuters
Jak se dvojnásobný vítěz Stanley Cupu dívá na největší hvězdy soupeře Malkina s Crosbym?  „Jsou to výborní hokejisté, to je jasné. A určitě si NHL bude přát, aby se dostali i s celým týmem co nejdál. S tím se prostě musíme vyrovnat a přijmout to. A neřešit to. Nesmíme si stěžovat, že budou mít hodně přesilovek. Na druhou stranu to bude zajímavá série, jak pro fanoušky v NHL, tak i v Evropě. Podle mě to budou nejsledovanější zápasy 1. kola.“

Ani dvě branky Jaromíra Jágra nestačily Philadephii k vítězství nad Pittsburghem.Ani dvě branky Jaromíra Jágra nestačily Philadephii k vítězství nad Pittsburghem.Foto Barbora Reichová (Sport)
Těžkého soupeře hned na úvod play off však majitel Kladna příliš neřeší. „Beru to jako fakt. Po třech letech si to proti nim zase střihnu. A abych byl upřímný, musím říct, že radši proti Pittsburghu budu hrát v prvním kole než ve třetím. Protože Crosby s Malkinem jsou tak dobří a mají tolik talentu, že když se jim začne dařit a jsou rozehraní, třeba v tom třetím kole už se dá říct, že jsou nezastavitelní..."

V čem je tedy jejich největší síla? „Ostatní odpadávají, ubývají jim síly, ale oni drží dál, jsou zvyklí hrát těch 20 minut za zápas. A když už není síla, talent se ukáže o to víc. Takže v dalším průběhu Stanley Cupu je proti nim hrát daleko těžší. Pro nás je tedy spíš výhoda s nimi hrát takhle brzy, i když je to možná pro leckoho nespravedlivé," uzavírá opora Letců.

VELKÝ ROZHOVOR S JAROMÍREM JÁGREM A SPOUSTU DALŠÍCH ZAJÍMAVOSTÍ O SÉRII MEZI PITTSBURGHEM A PHILADELPHIÍ ČTĚTE V DNEŠNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

Pascal Dupuis se raduje z úvodní branky zápasu. Jaromír Jágr se ve druhé třetině také dočkal gólu
Pascal Dupuis se raduje z úvodní branky zápasu. Jaromír Jágr se ve druhé třetině také dočkal gólu


Vstoupit do diskuse
3
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud