Crosby? Miminko co zahanbilo celý Pittsburgh, zní ze zámoří | iSport.cz
18. dubna 2012 • 04:00

Crosby? Miminko co zahanbilo celý Pittsburgh, zní ze zámoří

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
1
Crosby se neustále snažil vyprovokovat hlavní hvězdu Flyers Girouxe.
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stejně jako fanoušci Philadelphie odsoudili chování svého kapitána Sidney Crosbyho i příznivci Penguins. Sice se hraje play off, zápasy jsou vypjaté, ale Crosby provokoval a za své činy nechtěl nést zodpovědnost. A to se zkrátka v NHL nenosí. "V očích většiny lidí je tváří celé NHL, ale to co předvedl v neděli, byla ostuda," měl jasno bývalý hráč NHL a komentátor radiové stanice Sports Radio 94 WIP, Chris Therien.Crosbyho představení ve víkendovém zápase bylo opravdu chvílemi za hranicí chápání. Hokejový supertalent nejdříve rozpoutal hromadnou rvačku když sekal brankáře Bryzgalova a pak zbytečně odstrčil ležící rukavici Jakubu Voráčkovi.

"On to celé začal, já zkrátka nechápu, proč někdo nepřijde a nevymlátí z něj duši. Nehledě na všechna ta zranění hlavy co měl," rozčiloval se čtyřicetiletý Therien.

Je pravda, že od té doby, co měl čtyřiadvacetiletý Crosby potíže s otřesy mozku, protihráči jsou na něj opatrnější. Úrazy hlavy jsou nebezpečná věc a každý další může pro Kanaďana znamenat hokejový důdchod.

A nikdo nechce být ten, na koho si jednou bude svět ukazovat se slovy "To je on, ten ukončil Crosbyho kariéru".

Ale frustrace Crosbyho překračovala v neděli únosné meze. "Co dělá Crosby s Hartnellem? To snad nemyslí ani vážně? Celá tahle situace je Crosbyho chyba a teď se musí za tohle miminko Craig Adams bít," čertil se Therien, bývalý bek Philadelphie a Dallasu po další rvačce.

Chris Therien odehrál v dresu Flyers 11 sezon.Chris Therien odehrál v dresu Flyers 11 sezon.Foto Profimedia

"Celý hokejový svět byl rád, když byl zpátky. Bylo to dobře pro hokej, ale to co dnes předvedl to byla hanba a ostuda od někoho, kdo od ostatních hráčů vyžaduje respekt," vysvětloval své výroky bývalý obránce.

Výkony hráčů Pittsburghu řešila v pondělí disciplinární komise. Craig Adams za rozpoutání rvačky v posledních pěti minutách utkání dostal stop na jeden zápas a trenér Dan Bylsma pokutu 10 tisíc dolarů.

Další suspendce na sebe nenechaly dlouho čekat, v úterý v odpoledních hodinách obdržel stop na 4 zápasy Arron Asham a jedno utkání nebude hrát James Neal.

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud