Hokejista Tlustý prodloužil o dva roky smlouvu s Carolinou | iSport.cz
24. dubna 2012 • 11:18

Hokejista Tlustý prodloužil o dva roky smlouvu s Carolinou

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jiří Tlustý se může radovat, další dva roky bude hájit barvy Hurricanes.
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Hokejový útočník Jiří Tlustý podepsal novou dvouletou smlouvu v NHL s Carolinou, která mu zaručuje celkový příjem 3,2 milionu dolarů. Člen kádru českého hokejové reprezentace v přípravě pro mistrovství světa, s kterou se aktuálně chystá čtyřiadvacetiletý kladenský odchovanec v Brně na turnaj Euro Hockey Tour, si výrazně finančně polepší. V uplynulé sezoně měl příjem 525 tisíc dolarů.Tlustý má za sebou životní sezonu v NHL, v 79 zápasech si připsal 36 bodů za 17 branek a 19 asistencí.

V červenci se mohl stát po vypršení kontraktu chráněným volným hráčem, ale Hurricanes si jeho služby pojistili do roku 2014. V nadcházející sezoně si bývalý hráč Toronta vydělá 1,5 milionu dolarů a v sezoně 2013/14 ještě o 200 tisíc více.

"Návrh kontraktu mi přišel v pondělí večer a podepsal jsem ho. Už mám všechno vyřešené," řekl ČTK Tlustý po dopoledním tréninku.

"Poslední dva roky jsem měl náročné, prodělal jsem pár operací. Nová smlouva je pro mě zadostiučiněním, že jsem se z potíží dostal. Je to příjemné ocenění a můžu se těšit na další dva kvalitní roky v Carolině," doplnil.

Do Caroliny přišel Tlustý v prosinci 2009 výměnou za Phillippa Paradiseho z Toronta, které jej draftovalo v roce 2006 jako celkově 13. v pořadí. Celkem má Tlustý na kontě v NHL 228 utkání a 74 bodů (34+40).

"Byl jsem se svými výkony spokojený. Je jen škoda, že jsme se neprobojovali do play off. Potom by to byla jedna z nejlepších sezon, jakou bych si mohl přát," litoval Tlustý.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud