19. července 2012 • 15:45

FOTO: Červenka v plamenech. Poprvé oblékl dres Calgary č. 10

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak to je on! Zámořské Calgary poprvé oficiálně představilo útočníka Romana Červenku, jenž s klubem uzavřel roční kontrakt. Na tiskové konferenci premiérově přetáhl přes hlavu dres s číslem 10. Takže i v NHL bude hrát se svou oblíbenou cifrou. To, že bude mít právě tohle číslo, si vyjednal ještě před podpisem kontraktu. Šéfové Flames znovu zopakovali, že od 26letého českého kanonýra čekají velké věci.Už podle toho, jak v klubu novou posilu představili, bylo jasné, že se nejedná o žádného tuctového hráče. Na tiskové konferenci mu dres předal přímo Jay Feaster, generální manažer klubu. A při této příležitosti znovu zopakoval, jak moc jsou rádi, že Červenku získali.

„Hodně od něj očekáváme,“ přiznal klubový šéf Feaster. „Věříme, že je na NHL připravený. A že je schopný nejen být součástí sestavy, ale i být přínosem.“ Podle očekávání by měl být Červenka centrem první nebo druhé formace.

Útočník, jenž poslední dvě sezony válel v KHL v Omsku, podepsal s kanadským týmem roční smlouvu s příjmem 925 tisíc dolarů (se všemi bonusy si však může přijít až na 3,775 milionu). Na tiskové konferenci odpovídal v češtině, tlumočil mu vedle sedící agent Aleš Volek.

„Dělám maximum, abych se anglicky naučil co nejrychleji. Věřím, že v tom problém nebude,“ uvedl hvězdný útočník, mistr světa z Německa z roku 2010 a bronzový medailista z Bratislavy z roku 2011.

Na ledě se bude opět prohánět s tradičním číslem deset, které v minulé sezoně nosil útočník Blake Comeau. Teď má smůlu...

„Narodil jsem se desátého, s desítkou jsem hrál odmala, navíc s tímto číslem hrával i můj táta,“ zdůvodnil Červenka, proč trval na svém rituálu. Věří, že mu přinese štěstí. V Calgary rozhodně nechce být jenom do počtu.

Roman Červenka už v dresu Calgary na tiskové konferenci s manažerem klubu Feasterem (vlevo)
Roman Červenka už v dresu Calgary na tiskové konferenci s manažerem klubu Feasterem (vlevo)

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze