19. července 2012 • 15:45

FOTO: Červenka v plamenech. Poprvé oblékl dres Calgary č. 10

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak to je on! Zámořské Calgary poprvé oficiálně představilo útočníka Romana Červenku, jenž s klubem uzavřel roční kontrakt. Na tiskové konferenci premiérově přetáhl přes hlavu dres s číslem 10. Takže i v NHL bude hrát se svou oblíbenou cifrou. To, že bude mít právě tohle číslo, si vyjednal ještě před podpisem kontraktu. Šéfové Flames znovu zopakovali, že od 26letého českého kanonýra čekají velké věci.Už podle toho, jak v klubu novou posilu představili, bylo jasné, že se nejedná o žádného tuctového hráče. Na tiskové konferenci mu dres předal přímo Jay Feaster, generální manažer klubu. A při této příležitosti znovu zopakoval, jak moc jsou rádi, že Červenku získali.

„Hodně od něj očekáváme,“ přiznal klubový šéf Feaster. „Věříme, že je na NHL připravený. A že je schopný nejen být součástí sestavy, ale i být přínosem.“ Podle očekávání by měl být Červenka centrem první nebo druhé formace.

Útočník, jenž poslední dvě sezony válel v KHL v Omsku, podepsal s kanadským týmem roční smlouvu s příjmem 925 tisíc dolarů (se všemi bonusy si však může přijít až na 3,775 milionu). Na tiskové konferenci odpovídal v češtině, tlumočil mu vedle sedící agent Aleš Volek.

„Dělám maximum, abych se anglicky naučil co nejrychleji. Věřím, že v tom problém nebude,“ uvedl hvězdný útočník, mistr světa z Německa z roku 2010 a bronzový medailista z Bratislavy z roku 2011.

Na ledě se bude opět prohánět s tradičním číslem deset, které v minulé sezoně nosil útočník Blake Comeau. Teď má smůlu...

„Narodil jsem se desátého, s desítkou jsem hrál odmala, navíc s tímto číslem hrával i můj táta,“ zdůvodnil Červenka, proč trval na svém rituálu. Věří, že mu přinese štěstí. V Calgary rozhodně nechce být jenom do počtu.

Roman Červenka už v dresu Calgary na tiskové konferenci s manažerem klubu Feasterem (vlevo)
Roman Červenka už v dresu Calgary na tiskové konferenci s manažerem klubu Feasterem (vlevo)

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze