Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Galapředstavení českého útočníka Jakuba Voráčka v dresu Philadelphie odnesl v NHL tým NY Islanders. Letci vyhráli zápas 7:0 a Voráček se podepsal asistencí hned pod čtyři trefy vítězů. Pak byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ve druhém duelu pak New Jersey podlehlo Ottawě 1:2 po samostatných nájezdech.

Philadelphia zabrala po dvou porážkách v řadě, na ledě Islanders ale vládla. V první třetině se už v první minutě trefil Giroux, jemuž přihrával Voráček, ale další góly přišly až ve druhé části hry.

V prostřední dvacetiminutovce udeřili Letci třikrát a stejnou gólovou porci nasypali do sítě Islanders i ve třetí třetině. Český útočník Jakub Voráček nasbíral během duelu čtyři asistence, když přihrával na úvodní čtyři góly svého týmu.

Výsledky zápasů NHL:

New Jersey - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Gionta - 49. Alfredsson, rozhodující sam. nájezd Silfverberg. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.625.

New York Islanders - Philadelphia 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Branky: 1. a 35. Giroux (na obě Voráček), 51. a 58. Briere, 21. Read (Voráček), 28. Schenn (Voráček), 44. Rinaldo. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16.170.