Znáte je z Česka. V Bostonu na Jágra čeká parta z extraligy a Lva | iSport.cz
4. dubna 2013 • 05:00

Znáte je z Česka. V Bostonu na Jágra čeká parta z extraligy a Lva

Autor: mjk
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě levé křídlo a Boston by mohl postavit kompletní zahajovací formaci pouze z hráčů, kteří si při výluce zahráli v českých klubech. Po příchodu Jaromíra Jágra už je v týmu čtveřice nedávných extraligistů, doplněná o Zdena Cháru, jenž vypomáhal Lvu Praha v KHL.Z pohledu počtu hráčů s extraligovou příslušností během výluky nemá současný kádr Bostonu v NHL konkurenci. Připomeňte si čtyři jména, kterým ještě před třemi měsíci aplaudovaly arény v Česku.

David Krejčí (Pardubice)

ELH: 24 zápasů, 27 bodů (16+11)
NHL: 34 zápasů, 30 bodů (9+21)

David Krejčí vytvořil úderné pardubické duo s Alešem Hemským (vlevo)David Krejčí vytvořil úderné pardubické duo s Alešem Hemským (vlevo)Foto Jaroslav Legner (Sport)
S Alešem Hemským bavil diváky v Pardubicích, oba technici si náramně rozuměli. Jenže ani oni nedokázali před svým odchodem vybojovat mužstvu uklidňující náskok a obhájce titulu se strachoval o postup alespoň do předkola play off až do posledního kola. Krejčí zakončil své působení s průměrem více než bodu na utkání a získaným srdcem pardubických ochozů.

Tuukka Rask (Plzeň)

ELH: 17 zápasů, úspěšnost 92,49 %, průměr 2,11
NHL: 25 zápasů, úspěšnost 92,2 %, průměr 2,02

Tuukka Rask držel Plzeň na čele tabulkyTuukka Rask držel Plzeň na čele tabulkyFoto Michal Beránek (Sport)
Jedna z největších zámořských hvězd, která se kdy v české extralize představila. Finského gólmana, který před dvěma lety vychytal Bostonu Stanley Cup, přilákal do Plzně Martin Straka. Že to byl povedený krok bylo zřejmé od začátku až do konce. Narozdíl třeba od Ondřeje Pavelce v Liberci působil Rask vyrovnaným dojmem, který dokázal opepřit pohlednými zákroky. Až po jeho odchodu opustila Škoda suverénní pozici na čele tabulky.

Andrew Ference (České Budějovice)

ELH: 21 zápasů, 7 bodů (2+5)
NHL: 35 zápasů, 7 bodů (2+5)

Andrew Ference se při výluce vrátil do známého prostředíAndrew Ference se při výluce vrátil do známého prostředíFoto Barbora Reichová (Sport)
Kanadský obránce pomáhal Budějovicím už během výluky v sezoně 2004/05, tehdy ale celku pomáhal z první ligy do extraligy. Na jihu Čech na jeho oddanou výpomoc nezapomněli a už při prvním utkání mu místní trumpetisté zahráli kanadskou hymnu. Po úchvatné rozlučce, kdy fanoušci donekonečna vyvolávali jeho jména, se neudržel dojetí. „Tohle vážně není snadné opustit. Tady je všechno pozitivní! Hokej, lidi, město. Já tu nezaznamenal nic špatného," sypal ze sebe po dosud posledním utkání v extralize.

Jaromír Jágr (Kladno)

ELH: 34 zápasů, 57 bodů (24+33)
NHL: 34 zápasů, 26 bodů (14+12)

Jaromír Jágr se po boku Tomáše Plekance hokejem na Kladně bavilJaromír Jágr se po boku Tomáše Plekance hokejem na Kladně bavilFoto Michal Beránek (Sport)
Téměř stoprocentně platilo - kam přijelo Kladno s Jágrem, tam bylo vyprodáno. Ačkoliv odehrál o více než 15 zápasů méně než jeho konkurenti, skončil třetí v kanadském bodování základní části extraligy. V Dallasu byl do svého odchodu nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem. Je třeba ještě něco dodávat?

Zdeno Chára (Lev Praha)

KHL: 25 zápasů, 10 bodů (4+6)
NHL: 35 zápasů, 15 bodů (6+9)

Zdeno Chára si při výluce vybral Lva PrahaZdeno Chára si při výluce vybral Lva PrahaFoto Michal Beránek (Sport)
Až nečekaně zvučnou posilu vytasil nováček KHL. Jeden z nejlepších a suverénně nejvyšší obránce působících v zámoří začal uplatňovat svých 206 cm v dresu Lva Praha. To mu dali pořádně pocítit při vzájemných zápasech fanoušci hlavního rivala Slovanu Bratislava. Opora slovenské reprezentace je v Bostonu respektovaným kapitánem.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud