Pavel Bárta
24. července 2013 • 14:27

Kemp Rangers je můj motor, pochvaluje si nadějný bek Mozík

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
Nevýrazný Pastrňák? Je systémovější než Jágr. USA jako zombíci, Švédové? Jiný level
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovský tým Plzně se od neděle znovu prohání po ledě. Mladý bek Vojtěch Mozík byl u toho, když v minulé sezoně vybojoval první historický titul. A má za sebou i první oťukávání se zámořskou NHL. Začátkem července si 21letý odchovanec Mladé Boleslavi prošel tvrdou školou nováčkovského kempu New York Rangers.„Hodně mě to motivovalo. Je to pro mě motor, abych na sobě pracoval dál. Ukázali, že o mě mají zájem, ale teď se chci soustředit hlavně na Plzeň, porvat se o místo, abychom usilovali zase o nejvyšší příčky, a taky, abych stabilně hrál,“ tvrdí Mozík, který o minulém víkendu naskočil se západočekým týmem do závěrečné fáze přípravy.

Účastníka mistrovství světa dvacetiletých 2012 nedraftoval žádný celek NHL. Kluby však mohou samy pozvat i další talenty, u nichž vidí předpoklad, že by se v lize mohly jednou uplatnit. Pro Rangers pracují i slovenští skauti Ján Gajdošík a bývalý skvělý útočník Ota Haščák. Taky díky tomu dostal šanci právě Mozík.

„Zástupci Rangers mě sledovali, měl jsem schůzky už během předchozí sezony. Věděl jsem o nich delší dobu, podíval se na mě i hlavní skaut Gordie Clark. Na základě toho mi přišla pozvánka do kempu," říká hokejista.

"Asi uvažovali, že mě budou draftovat, prošel jsem jejich psychologickými testy a podobně. Letos to s draftem nevyšlo, na seznamu měli i jiné hráče. Ovšem brzy poté mi přišla pozvánka na kemp. Mám z toho velmi dobrý pocit a snad jsem nezklamal,“ popisuje.

Netušil, co ho čeká. A tak se před odletem vyptával každého, kdo by mohl něco vědět. Mluvil s dalšími vrstevníky, s gólmanem Markem Mazancem, který se už podruhé zúčastnil kempu nováčků Nashvillu. Probíral to s Martinem Strakou, jenž za Rangers hrál a jejich organizaci dokonale zná.

Suchou přípravu s Plzní si kvůli tomu zkrátil ze šesti týdnů na pět. Už 1. července se totiž měl hlásit v zámoří. Ani pětidenní kemp nadějí Rangers na jejich tréninkové základně v Tarrytownu ovšem nepřipomínal žádný letní tábor pro skautíky.

„Ukazovali nám, jak máme trénovat, na suchu, na ledě. Bylo to hodně náročné. Po fyzické stránce ne, z letní přípravy jsem na tom dobře. Ale na ledě jsem předtím nestál dva měsíce, vlastně od chvíle, kdy jsme s Plzní získali titul. Musel jsem se do toho zase dostat. Ale jsem strašně rád, že mě tam pozvali, je to silná motivace a ohromná zkušenost,“ pokračuje Mozík.

Smlouvu v Plzni má na dva roky s opcí. „Chci se především porvat o místo, abychom usilovali zase o nejvyšší příčky, a taky, abych stabilně hrál. To je pro mě nejdůležitější. Myslím, že přes všechny změny budeme mít opět dobrý tým. Záleží, jak si to sedne, parta kluků je však v Plzni výborná. Nejvíc bude chybět asi Kovy (útočník Jan Kovář). Snad ho ale někdo nahradí,“ doufá obránce, který se připravuje na svoji třetí extraligovou sezonu.

Mladý hokejový bek Vojtěch Mozík byl u toho, když v minulé sezoně vybojoval v Plzni první historický titul. A má za sebou i první oťukávání se zámořskou NHL, byl v kempu NY Rangers
Mladý hokejový bek Vojtěch Mozík byl u toho, když v minulé sezoně vybojoval v Plzni první historický titul. A má za sebou i první oťukávání se zámořskou NHL, byl v kempu NY Rangers

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud