28. února 2014 • 06:23

Eliáš s Jágrem režířovali výhru Devils, Pavelec zářil proti Phoenixu

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
SESTŘIH: Vegas - Dallas 2:0. Hertl a spol. odvrátili vyřazení. Dva góly i top zákroky

VÝSLEDKY | První utkání po olympiijské pauze skvěle vyšlo hokejistům New Jersey Devils. Přímého konkurenta o postup z Columbusu porazili 5:2 a gólem a nahrávkou se o to zasloužil především Patrik Eliáš, jednu branku vstřelil i Jaromír Jágr. Pro něj to byla trefa číslo 699 v kariéře. Dařilo se také Ondřeji Pavelcovi z Winnipegu, který byl díky 34 zákrokům zvolen třetí hvězdou utkání proti Phoenixu.

Domácí Devils měli ďábelský vstup do utkání, protože už v 9. minutě vedli 3:0. V rozmezí dvou minut a pětačtyřiceti sekund se postupně trefili Ryane Clowe a v přesilových hrách Jágr a Adam Henrique, kteří tak dali zapomenout na posledních dvanáct početních výhod, které "Ďáblové" nevyužili.

Jágr si připsal 699. gól v kariéře. Za brankovou čarou se dostal k puku po střele Erica Gelinase a protlačil jej do sítě díky odrazu o beton brankáře Sergeje Bobrovského.

Hosté pak sice snížili na rozdíl jediného gólu, jenže 19 sekund před druhou přestávkou pojistil vedení New Jersey druhou trefou večera Henrique po úniku ve vlastním oslabení. Do sóla ho vyslal geniálním způsobem Eliáš , který zachytil puk v obranném pásmu a unikajícímu spoluhráči přihrál vysokým obloučkem přes hlavy soupeřů.

Devils si každopádně připsali první výhru v základní hrací době od 24. ledna. "Myslím, že nám pomohla olympijská pauza. Všichni jsme se tak nějak restartovali, načerpali síly a bylo vidět, že jsme dnes měli do hokeje ohromnou chuť," radoval se střelec dvou gólů Henrique.

Pavelec bojoval s českými Kojoty

Z českých hokejistů se ve dvanácti čtvrtečních zápasech střelecky prosadili ještě Tomáš Fleischmann a Martin Hanzal , oba ale museli spolknout porážku. Fleischmannova Florida podlehla 4:5 Washingtonu, Hanzalův Phoenix prohrál 2:3 po nájezdech s Winnipegem, v jehož brance odchytal celý zápas Ondřej Pavelec, který byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Český gólman zneškodnil 34 střel a tři ze čtyř nájezdů včetně pokusu Radima Vrbaty. Svůj tým Pavelec podržel zejména v závěru základní hrací doby a v prodloužení, kdy byl Phoenix několikrát blízko vítěznému gólu. "Abychom vyhráli tenhle zápas, Ondřej musel v brance tvrdě makat," uvědomoval si trenér Winnipegu Paul Maurice.

Na utkání naopak nebude rád vzpomínat další reprezentant Zbyněk Michálek , který ve 39. minutě pod tlakem za vlastní brankou nechtěně přihrál na gól útočníkovi soupeře Bryanu Littlovi, jenž dostal Jets do vedení 2:1.

Dva hráči ve čtvrtek oslavili hattrick. Johan Franzén se třemi góly podepsal pod výhru Detroitu 6:1 v Ottawě, Joe Pavelski zase řídil kanonádu San Jose, které rozstřílelo 7:3 Philadelphii.

Výsledky:

New Jersey - Columbus 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky:
9. a 40. Henrique (na druhou Eliáš), 7. Clowe, 8. Jágr (Eliáš), 60. Eliáš - 12. Anisimov, 32. Gáborík. Střely na branku: 35:19. Diváci: 15.185.

NY Islanders - Toronto 5:4 v prodl. (2:1, 0:0, 2:3 - 1:0)
Branky:
16. a 17. Grabner, 53. a 58. Lee, 62. Višňovský - 7. Kessel, 49. Ranger, 52. Phaneuf, 54. Lupul. Střely na branku: 35:22. Diváci: 13.922.

NY Rangers - Chicago 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky:
11. Brassard, 56. Nash - 60. Regin. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18.006.

Philadelphia - San Jose 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
Branky:
1. Meszároš, 11. B. Schenn, 53. Read - 25., 31. a 35. Pavelski, 5. a 40. Torres, 31. a 45. Couture. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.879.

Pittsburgh - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky:
9. Neal, 16. Engelland, 31. Määttä, 48. Sutter, 53. Crosby - 27. a 55. Briere (na druhou Plekanec), 5. Gallagher, 32. Pacioretty, 48. Jemelin, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.636.

Edmonton - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky:
3. Granlund, 30. Veilleux, 50. Heatley. Střely na branku: 21:21. Diváci: 16.839.

Florida - Washington 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky:
21. a 50. Boyes, 16. Fleischmann, 49. Shore - 6. a 40. Brouwer, 9. Laich, 24. Bäckström (Erat), 56. Ovečkin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 14.180.

Nashville - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky:
33. Cullen, 34. Josi, 54. Hörnqvist - 6. a 10. St. Louis (na první Palát). Střely na branku: 29:16. Diváci: 17.113.

Winnipeg - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky:
15. Wheeler, 39. Little, rozhodující sam. nájezd Jokinen - 13. Ekman-Larsson (Vrbata), 47. Hanzal. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 29:36. Diváci: 15.004.

Dallas - Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky:
4. Seguin, 7. Dillon, 39. Ja. Benn, 60. Eakin - 43. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 34:30.

Calgary - Los Angeles 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky:
4. Brown, 44. King. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.289.

Ottawa - Detroit 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Branky:
25. Ryan - 12., 14. a 24. Franzén, 11. Sheahan, 19. Jurčo, 26. Tatar. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.931.