Věříme si, i když jsme přitlačeni ke zdi, burcuje Rozsíval před bitvou | iSport.cz
30. května 2014 • 19:45

Věříme si, i když jsme přitlačeni ke zdi, burcuje Rozsíval před bitvou

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
Michal Rozsíval zatím v sérii s Kings nasbíral dvě nahrávky.
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnes to bude podruhé, co budou mít v sérii nůž na krku. Hokejisté Chicaga Blackhawks se pokusí prodloužit bitvy s Los Angeles Kings a odvrátit vyřazení ve finále Západní konference, kde prohrávají 2:3 na zápasy. "Máme víru a víme, že máme schopnosti na to, abychom dosáhli všeho, co potřebujeme," nepřestává doufat Michal Rozsíval, který byl v kádru i během loňského úspěšného tažení za pohárem.Obhájci Stanley Cupu vkročili do série s Kings svěže, první utkání vyhráli 3:1 a pomalu se rozjížděli k opakování loňského scénáře. V roce 2013 totiž Blackhawks během své cesty za konečným vítězstvím potkali stejného soka ve stejné fázi a vyřadili ho.

Jenže po první výhře přišly tři prohry a do finále měli rázem blíž hráči Kings. Pátý zápas na domácím ledě zase uhrálo Chicago a chystá se ještě připravit drama. "Stále si věříme, i když jsme přitlačeni ke zdi," vyprávěl pro NHL.com pětatřicetiletý Rozsíval.

A mužstvo na to Chicago má. Většině klíčových hráčů je sice pod třicet let, skoro každý už má ale ve sbirce dva prsteny pro vítěze soutěže. Tihle hoši ví, co se musí udělat pro výhru. "To, že máme v mužstvu takové množství osobností je pro nás hodně důležité," chválil si i Rozsíval.

Jeho tým byl na pokraji vyřazení už během předchozího zápasu. Výhru 5:4 v prodloužení trefil zarostlý Michal Handzuš. I jemu, stejně jako většině mužstva pomohlo přeskupení některých formací. Včetně defenzivních dvojic.

"To přeházení mě trochu překvapilo, ale dodalo nám to jiskru. Jasně, sice jsme dostali čtyři branky, ale vyhráli jsme, a to se počítá, ne?" usmíval se před včerejší cestou do Los Angeles mistr světa z roku 2010.

Šestý duel série startuje v noci na sobotu od 3:00 SEČ.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud