2. ledna 2016 • 21:53

Mrázek opět zářil v NHL a Detroit těsně vyhrál na ledě Buffala

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český brankář Petr Mrázek pomohl v NHL 32 úspěšnými zákroky k vítězství Detroitu nad Buffalem 4:3. Vítězný gól dal chvíli před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar.

Detroit vedl v polovině zápas o dvě branky a zdálo se, že míří ke klidnému vítězství. Jenže ještě před druhou přestávkou srovnal Eichel. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky poslal "Rudá křídla" do vedení Zetterberg, ale i tenhle náskok se povedlo Sabres smazat po trefě Reinharta.

V 58. minutě rozhodl zápas ve prospěch hostů slovenský útočník. Buffalu pak už nepomohla ani hra bez brankáře. Jednu tutovku si Sabres ještě vypracovali, ale český gólman Detroitu Mrázek svůj tým skvělým zákrokem udržel.

NHL:
Buffalo - Detroit 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 35. a 38. Eichel, 49. Reinhart - 13. Richards, 28. Sheahan, 43. Zetterberg, 58. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59:46 minut, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Sheahan, 3. Richards (oba Detroit).