Columbus si poradil s Buffalem, rozhodla druhá třetina

Autor: iSport.cz, iSport.cz, ČTK, ČTK
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

SOUHRN | Jediný zápas NHL se hrál v noci na sobotu a měl jasného vítěze. Hokejisté Columbusu vyřídili Buffalo v poměru 4:1, když vítězný gól vstřelil ve  36. minutě kapitán Nick Foligno. Tři hráči Sabres naskočili k úplné premiéře v NHL.

V brance Buffala odchytal premiérový zápas v NHL Jason Kasdorf, který pustil čtyři góly z 30 střel. Poprvé překonal třiadvacetiletého rodáka z Winnipegu v 19. minutě v přesilové hře Matt Calvert, Sabres vyrovnali ve 34. minutě rovněž v početní výhodě. Už za minutu a půl ale vrátil hostům vedení Nick Foligno a za dalších 129 sekund zvýšil na dvoubrankový rozdíl obránce Dalton Prout. Ve 46. minutě pak uzavřel skóre večera Brandon Saad, který poprvé v NHL dosáhl na metu 30 gólů za sezonu.

Ve 46. minutě pak uzavřel skóre večera Brandon Saad, který poprvé během čtyřleté kariéry v NHL dosáhl na metu 30 gólů za sezonu. Napodobil spoluhráče Booneho Jennera a Columbus má tak vůbec poprvé v historii klubu dva třicetigólové střelce. "To jsem nevěděl. Je to docela vzrušující," uvedl třiadvacetiletý Saad. "Být součástí historického zápisu v rámci klubu, to je něco, co si budu navždy pamatovat."

Brankář Kasdorf spokojený se svou premiérou nebyl. "Cítil jsem se na ledě docela dobře, ale musím chytat lépe," řekl. První zápas v NHL odehráli také útočníci Evan Rodrigues a Cole Schneider. "Oba vypadali docela dobře. A Kasdorf se v první třetině, kdy čelil 14 střelám, neměl čas ani pořádně rozkoukat. Ve druhém dějství jsme pak soupeři nabídli góly na zlatém podnose," komentoval porážku trenér Buffala Dan Bylsma.

Výsledek:

Buffalo - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 34. Reinhart - 19. Calvert, 36. Foligno, 38. Prout, 46. Saad. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Foligno (oba Columbus), 3. Reinhart (Buffalo).