5. března 2017 • 06:36

Pastrňák pomohl Bruins nahrávkou, Florida zbytečně přišla o další body

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

SOUHRN | Hokejisté Floridy dál předvádí v boji o play off lehce rozpačité výkony a prohráli popáté z posledních šesti utkání, tentokrát s oslabeným Dallasem 1:2. Body se snažil urvat také Petr Mrázek v kleci Detroitu, ale na ledě favorizovaného Edmontonu jeho Red Wings padli těsně 3:4. Český brankář měl 34 zákroků. Výhru bral aspoň David Pastrňák z Bostonu, který triumf 3:2 nad New Jersey podpořil asistencí.

Pastrňák se zasloužil o první změnu skóre v utkání. V přesilové hře odražený kotouč postrčil k obránci Toreymu Krugovi, který se z pravého kruhu trefil přesně nad lapačku Coryho Schneidera. Český útočník si připsal bod v pátém zápase za sebou, během této série zaznamenal gól a pět přihrávek. Boston poté dvakrát přišel o jednobrankový náskok, ale na gól Ryana Spoonera ze 49. minuty už New Jersey nenašlo odpověď.

Pod trenérem Brucem Cassidym zvítězili Bruins v osmém z deseti utkání. "Ukázali jsme velkou odolnost. I v situacích, kdy jsme inkasovali anebo nešlo něco podle našich představ," řekl kouč Bostonu, který se pod jeho vedením vrátil do elitní osmičky Východní konference. V sobotním zápase domácí nerozhodil ani odvolaný gól.

Mrázek nedokázal zachránit Red Wings

Mrázka překonal už ve druhé minutě z úniku chladnokrevnou bekhendovou kličkou Connor McDavid. Po vyrovnání překlopil znovu vedení na stranu Edmontonu v závěru úvodní části tečí Zack Kassian. Český brankář ve druhé třetině neinkasoval ani jednou z 15 střel, ale ve 47. minutě už byl bezmocný při střele Jordana Eberleho. Detroit brzy snížil, jenž z přečíslení inkasoval počtvrté. Další kontaktní gól vstřelili hosté až v poslední minutě.

"Měli jsme šance. Jen nedáváme góly v pravý čas. Jinak většinu utkání bylo naše nasazení v pořádku, trápí nás však koncovka. Ale to je pořád dokola," řekl útočník Darren Helm, který vstřelil jednu z branek Detroitu.

Florida přišla o důležité body

Hokejisté Floridy podlehli na svém ledě gólem z předposlední minuty Dallasu 1:2 a prohráli v pátém z posledních šesti utkání. Jejich jedinou branku vstřelil Jonathan Huberdeau, který v závěru první třetiny vyrovnal. Vícekrát domácí nevyzráli na skvěle chytajícího Kariho Lehtonena, jenž zneškodnil 41 střel.

Na obou inkasovaných brankách Floridy nesl podíl viny Reilly Smith a trenér Tom Rowe se na něho zlobil. "Když budeme sobečtí a nebudeme dodržovat obranný systém hry, tak se tohle bude stávat. Stejně tak nesmíme být lehkovážní v útoku. Je to jednoduché. S takovou hrou play off neuděláme," řekl kouč Floridy, která ztrácí ve Východní konferenci na postupovou osmičku dva body.

Capitals doma vyhráli popatnácté v řadě

Washington porazil Philadelphii 2:1 v prodloužení a zvítězil v domácím prostředí po patnácté za sebou. Lídr soutěže prohrával od 42. minuty po trefě Seana Couturiera, ale Dmitrij Orlov brzy vyrovnal a v čase 63:25 zápas rozhodl Nicklas Bäckström.

"Těžko se tu hraje, jsou nejlepší v lize. Bod je dobrý, i když je škoda, že se nám v prodloužení nepovedlo získat i druhý," uvedl útočník Jakub Voráček, který po úderu do hlavy od Justina Williamse zamířil v prostřední části na ošetřovnu. Ve třetí třetině se ale do hry vrátil.

Výsledky:

Boston - New Jersey 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Krug (Pastrňák), 39. Carlo, 49. Spooner - 32. Smith-Pelly, 46. Palmieri. Střely na branku: 40:17. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Bergeron, 3. Krug (všichni Boston).

Buffalo - Tampa Bay 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. R. O'Reilly - 23. Johnson, rozhodující sam. nájezd Point. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.935. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Johnson (oba Tampa Bay), 3. O'Reilly (Buffalo).

Ottawa - Columbus 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Stalberg, 29. Karlsson, 57. Smith - 3. Saad, 58. Gagner. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.516. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Stalberg (oba Ottawa), 3. Werenski (Columbus).

Florida - Dallas 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Huberdeau - 12. Benn, 59. Klingberg. Střely na branku: 42:34. Diváci: 15.713. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Lehtonen (oba Dallas), 3. Reimer (Florida).

NY Rangers - Montreal 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 42. Kreider - 13. Weber, 29. Lehkonen, 39. Shaw, 47. Benn. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Winnipeg - Colorado 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Laine, 10. Wheeler, 11. Scheifele, 28. Chiarot, 30. Ehlers, 54. Trouba - 60. Landeskog. Střely na branku: 31:23. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ehlers, 3. Laine (všichni Winnipeg).

Washington - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 43. Orlov, 64. Bäckström - 42. Couturier. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Orlov (všichni Washington).

Nashville - Chicago 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 33. a 44. Arvidsson, 40. Järnkrok - 17. a 60. Kane, 32. Tootoo, 40. Toews, 59. Campbell. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.297. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson (Nashville), 2. Campbell (Chicago), 3. Johansen (Nashville).

Edmonton - Detroit 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
Branky: 2. McDavid, 20. Kassian, 47. Eberle, 55. Maroon - 16. Mantha, 51. Helm, 60. Larkin. Střely na branku: 38:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:50 minuty, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Larsson (oba Edmonton), 3. Larkin (Detroit).

Los Angeles - Vancouver 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 37. Kopitar, 53. Lewis, 59. Martinez - 12. a 27. Bärtschi, 19. H. Sedin, 33. Goldobin. Střely na branku: 44:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Miller (oba Vancouver), 3. Kempe (Los Angeles).

Spoluhráči odvádí z ledu zraněného Anthonyho Manthu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H