Pastrňák čeká na životní kontrakt: Chci hrát v Bostonu celou kariéru! | iSport.cz
3. června 2017 • 17:39

Pastrňák čeká na životní kontrakt: Chci hrát v Bostonu celou kariéru!

Autor: jab
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boston letos vyletěl ze Stanley Cupu hned v prvním kole (2:4 s Ottawou), z osobního pohledu ale český útočník David Pastrňák prožil snovou sezonu. Rodáka z Havířova strčil do kapsy v klubové produktivitě s 85 body jen Brad Marchand, klubová ikona, vítěz Stanley Cupu, mistrovství světa i Světového poháru. To ujde, viďte? Pastrňákovi navíc doběhl tříletý nováčkovský kontrakt a nyní čeká, s čím vedení Bruins přijde. Jedno je jisté, v nové smlouvě půjde o miliony. Dolarů.Pastrňák v základní části stihl 75 zápasů, ve kterých uzurpoval 70 bodů (34+36), v play off za šest střetnutí přidal bodíky čtyři (2+2). A právě tyto čísla by jej měly katapultovat k podstatně vyšším cifrám, novému milionovému kontraktu. V každé z posledních tří sezon si 21letý forvard vydělal 925 000 dolarů, teď to bude o něčem jiném.

„Všechno má svůj čas. Já jsem si svou práci udělal, teď je to na manažerech a vedení, aby se domluvili. Doufejme, že se shodneme na něčem, z čeho budou obě strany spokojené, a já se s radostí vrátím do Bostonu,“ řekl v rozhovoru pro iSport Pastrňák.

Novou smlouvu a tím pádem i jistotu o budoucnosti by samozřejmě chtěl mít co nejdříve.„Samozřejmě chci mít brzy jasno, takové věci ale nechcete nikdy uspěchat, přeci jenom je to smlouva na dlouhé období. A taková dohoda se neupeče ze dne na den, domlouvá se to. Uvidíme, jak to dopadne,“ rozvinul svou myšlenku.

V současné NHL jsou dlouhodobé kontrakty raritní, organizace se uchylují k překlenovacím smlouvám na kratší časové úseky. Pokud to hráči nejde, pohoda, nic se neděje, klub ho zase snadno pošle o město či stát dál. Co na to 25. hráč draftu roku 2014?

David Pastrňák se raduje ze svého gólu v zápase NHL proti Detroitu
David Pastrňák se raduje ze svého gólu v zápase NHL proti Detroitu

„Vždycky se radši zajistíte na delší dobu, ale pro mě to velkou roli nehraje. Já chci zkrátka podepsat smlouvu, která bude mít logiku. V Bostonu jsem spokojený, chci tam hrát co nejdéle, nejradši celou kariéru. Aby to takhle šlo, čeká mě spousta práce, musím mít dobré léto a dobře se připravit na sezonu,“ je si vědom pravý křídelník, který se představil i na nedávno skončeném MS v Paříži a Kolíně, kde Češi vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem, a byl nejproduktivnějším hráčem české sestavy.

Pastrňák je každopádně nyní chráněným volným hráčem. Generální manažer Bostonu Don Sweeney v rozhovoru pro klubovou TV ale naznačil, jak se bude dál postupovat v jednání s českým střelcem. "Věci jdou správným směrem. Očekáváme, že z něj na delší dobu bude hráč Bruins," sdělil.

Tak uvidíme, jasno by mohlo být brzy. Bruins svůj klenot nikam nepustí, to je jasné.

Zklamaný Pastrňák: Domů jsme ještě nechtěli, Voráčkovi děkuji

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud